UNUTULMAZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UNUTULMAZ

Unutulmaz

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapTakvimRadyoya Gir

Özlem YILMAZ - Eda Biyografi

YazarMesaj
Sıla
Administratör
Administratör
Sıla

Özlem YILMAZ - Eda Biyografi Empty
MesajKonu: Özlem YILMAZ - Eda Biyografi   Özlem YILMAZ - Eda Biyografi EmptyPaz Ara. 27, 2009 8:34 pm

BİYOGRAFİ

Özlem YILMAZ - Eda Biyografi Ozlem-yilmaz-resim-001

Özlem Yılmaz Türk, sinema ve dizi oyuncusu 17 Temmuz 1986 yılında İstanbulda doğdu.
Aslen Rizeli olan Özlem Yılmaz doğma büyüme İstanbul'lu. Doğduğu ve büyüdüğü yer ise Bakırköy. Özlem Yılmaz ilk öğretim yıllarını Kartaltepe İlköğretim Okulu'nda geçirdi ve ilk okuldan sonra kolejde okumaya başlayan oyuncu Kültür Kolejinde eğitimine devam etti.
Lise yılları ise Ataköy Cumhuriyet Lisesinde geçti. Özlem Yılmaz eğitimini bittirdikten sonra çocukluğundan beri hayali olan mesleği yani oyunculuk için eğitim aldı. Merakı, yeteneği ve ilgisi herkez tarafından biliniyordu, sinema ve tiyatro eğitimi almak üzere Müşfik Kenter'den özel ders almaya başladı. Maalesef kısa bir süre sonra güzel oyuncu babasını kaybettiği için çalışmalarına ara vermek zorunda kaldı.
Bir yıl sonra eğitimine kaldığı yerden devam etmek için Müjdat Gezen Sanat Okulu'na girdi ve ordan 2006 yılında Müjdat Gezen Actor Studio bölümünden mezun oldu.
Misak Toros'un Özlem Yılmaz'ın yaşamında büyük bir yeri vardır. Misak Toros Özlem Yılmaz'ı ilk dizi görüşmesine yönlendiren kişi. Misak Toros aynı zamanda oyuncunun okuldaki hocasıydı.

Projeler

Rüyalarda Buluşuruz (2006)
Felek Ne Demek (2006)
Karagümrük Yanıyor (2006)
Dicle (2007)
Zoraki Koca (2007)
Servet Avcısı (2008)
Dantel (2008)
Unutulmaz (2009) [Yayında]
https://unutulmazailesi.yetkin-forum.com

Özlem YILMAZ - Eda Biyografi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Özlem YILMAZ Çalışmaları
» Özlem YILMAZ - Eda Fotoğrafları
» Özlem YILMAZ - Eda Hakkındaki Düşünceleriniz
» ÖZLEM YILMAZ RÖPORTAJ. 12 - 18 ARALIK 2009
» Serhan Yavaş ve Özlem Yılmaz, Armoni Park Outlet Center'da hayranlarıyla buluşuyor