UNUTULMAZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UNUTULMAZ

Unutulmaz

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapTakvimRadyoya Gir

16.Bölümden Devam...

+3
tan
unutulmaz_e_h
Mystical
7 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Mystical

Mystical

16.Bölümden Devam... Empty
MesajKonu: 16.Bölümden Devam...   16.Bölümden Devam... EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 9:54 am

1.Kısım...

Melda:O sen miydin eda doğruları söyle sen miydin
Eda:Hayır..Yani açıklayabilirim abla.
Harun:Rahat bırak kızı Melda
Melda:Açıklama bekliyorum o kız eda mı Harun çabuk biriniz anlatın
Eda:Hayır..Ben.ben..ben değilim o
Harun:her şeyi anlatmanın tam sırası eda artık saklamamalıyız
Melda:Çabuk birisi neler olduğunu anlatsın..
Harun:Evet Melda o edaydı.
Eda:Hayır abla…yani bilerek olmadı hiç bir şey bilseydim eniştem olduğunu yanına bile yaklaşmazdım.
Melda:İnanmıyorum sana eda bunu bana nasıl yaptın
Harun:Evet Melda hiç bir şey bilerek olmadı.sadece bir kaza sonucu tanıştık.Evlenme teklifime senden ses çıkmayınca beni sevmediğini düşündüm.Eda çok cana yakındı senin gibi iş kolik değildi.Herşey biranda oldu.
Eda:Abla gerçekten bilerek olmadı çok pişmanım.Uzak durmaya çalıştım ama hep bir araya getirdin bizi.
Melda:Ne yani şimdi suçlu ben miyim.Nasıl yaptınız bunu bana.Sevdiğim adam ve kız kardeşim inanamıyorum size
(Eda ağlayarak eve girer Melda’da tam giderken Harun kolundan tutar.)

Harun:Melda…Edayı suçlayamazsın bunun için.O kız benden uzak durmak için elinden geleni yaptı ama ben onu seviyorum.UNUTAMIYORUM.
Melda:Yeter Harun duymak istemiyorum bırak beni.
(Melda ağlayarak oradan uzaklaşır. Harun’da Edanın yanına gider.Eda odaya girmiş ağlıyordur.)

Harun:Eda artık üzülme bak her şeyi öğrendi ablan artık rahat rahat görüşebilicez.O Tolga denen adamdanda boşanıcaksın eski günlerimize dönücez.
Eda:Yeter Harun yeter.o benim ablam görmedin mi halini ne kadar üzüldü.Hem ben tolgayla beraberim bizim bir çocuğumuz olacak.
Harun:Sus eda duymak istemiyorum bunları
Eda:İstesende istemesende bunlar doğrular
(Harun sinirlenerek evden dışarı çıkar.O arada evin telefonu çalar araya tolgadır.)

Eda:Efendim tolga
Tolga:Eda bu gazetede ki eniştenle olan fotoğraflarda ne oluyor?
Eda:Ne duymak istiyorsun onun hakkı olup olmadığını mı?
Tolga:Eda sadece bilmek istiyorum.
Eda:Evet Tolga o hakkı.eniştemle beraber oldum duydun işte
Tolga:Eda şaka yapıyorsun değil mi ciddi olamazsın.
Eda:Hayır tolga şaka değil hakkı o tamam mı (der ve telefonu kapatır)

(Melda ise sahilde yürüyordur.Telefonu çalar.Gülay arıyordur.)

Gülay:Melda nerelerdesin neden telefonlarıma çıkmıyorsun
Melda:Gülay ben çok kötüyüm.Düşündüklerim doğruymuş.
Gülay:Ne oldu Melda.Neredesin sen yanına geleyim hemen
Melda:Sahildeyim yürüyorum.
Gülay:Tamam geliyorum bekle.
(Gülay gelir.Melda ona sarılarak ağlar.)

Melda:O kız edaymış Gülay edaymış.Kardeşim bana bunu nasıl yaptı.Ben onu hep sevip kolladım.O ise eniştesiyle beraber oldu.Harunda karşıma geçip bana edayı sevdiğini söyledi ne kadar korkunç bir durum Gülay napıcam ben şimdi.
Gülay:Bırak onları Harun hatasını anlayacaktır.Senin gibi olgun güzel birini kaybettiğini anlayınca bin pişman olacak
Melda:offf
Gülay:Hadi gel seni eve bırakayım
Melda:Hayır biraz yalnız kalmak istiyorum
Gülay:Bari gel bir yerlere gidelim bir şeyler içmeye
Melda:Yalnız bırakır mısın beni Gülay
Gülay:Peki..
(Ve Gülay arabasına biner gider.)
(Harun ise aklından edayı çıkaramıyordur.Ne halde olduğunu merak edip edanın evine tekrar gider.Kapıyı çalar.)

Eda:Geliyorum..
(Eda kapıyı açar Harun hiçbirşey demeden içeri girer.)
Eda:Neden geldin yine
Harun:İzin ver konuşalım eda seni unutamıyorum neden anlamıyorsun.her şeye rağmen seni seviyorum.
Eda:Harun lütfen..
Harun:Hayır eda bak ablanda öğrendi her şeyi beraber olabiliriz artık.Senin için o bebeğe de babalık yaparım her şeyi unutabilirim.

(Eda içinden O bebek zaten bizim ama bunu asla bilmemelisin der)
(O arada kapı çalar gelen tolgadır.)

Eda:Kim o?
Tolga:Benim eda aç kapıyı konuşucaz

Eda koşarak harunun yanına gelir ve…

Eda:Harun sen odaya git tolga gidene kadar oradan çıkma lütfen
Harun:Tamam ama gittikten sonra konuşucaz..

(Eda kapıya doğru koşarak geliyorum bir saniye der ve kapıyı açar.)
Eda:neden bu saatte geldin sen tolga
Tolga:Telefonda bana söylediklerini konuşmaya geldim doğrumuydu söylediklerin.
Eda:Iııı şey yani evet doğruydu.
Tolga:Ne yani şimdi sen eniştenle mi beraber oldun.
Eda:Sadece bir kaza sonucu tanıştık.bilmiyorduk..
Tolga:Yani şimdi senin karnındaki bebek….
Eda:Yeter tolga açıklama yapmak zorunda değilim sana
Tolga:lafımı bitirmeme izin ver eda karnındaki bebek eniştenden mi şimdi.

Eda ne diyeceğini bilemez harunda odadan bu konuşmaları duyar.harun bu gerçek karşısında ne yapacaktır? Eda tolgaya yeni bir yalan mı söyleyecektir yoksa bebeğin harundan olduğunu söyleyecek midir ?
Mystical

Mystical

MesajKonu: Geri: 16.Bölümden Devam...   16.Bölümden Devam... EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 9:55 am

2.Kısım

Eda:Tolga…
Tolga:Eniştenden demi?
Eda:Evet ondan tamam mı o masum bebeğin suçu yoktu.Onu aldıramazdım.

(Tolga kapıyı çeker gider.Harun odadan çıkar ve Edanın yanına gelir.)

Harun:Bu duyduklarım doğru mu eda?Bebek..bebek bizim mi?
Eda:Harun sen duydun mu
Harun:Evet eda her şeyi duydum.Neden bunu benden sakladın.Neden yalan söyledin bana.Bebeğimi benden nasıl uzaklaştırmaya çalıştın.Bebeğimin tolgaya baba demesi içini hiç acıtmayacak mıydı.
Eda:Yapma bunu bana Harun biz beraber olamayız.Burada olmasaydın hiç bir şeyi öğrenmeyecektin.
Harun:Neden ama eda ablanda öğrendi her şeyi beraber olabiliriz artık.Sen ben ve bebeğimiz hep beraber mutlu mesut yaşarız.
Eda:Neden anlamıyorsun ablam seni seviyor ve ben aileme tolgaya bunu yapamam.
Harun:Hayır eda umurumda değil artık hiç kimse ve hiç bir şey sen benimsin tolgayla aynı evde kalmana bile dayanamıyorum.Şu inadından vazgeç artık.
Eda:Olmaz Harun lütfen bana bunu yapma seni seviyorum ama beraber olamayız.
Harun:Peki eda..Yine bildiğini yapmaya devam et ama unutma peşini bırakmam.Bu konu burada kapandı sanma.

Der ve dışarı çıkar.Arabaya biner ve tam gidecekken.Babası arar.

Harun:Efendim baba
Feyyaz Bey:Oğlum seninle konuşmamız gerekenler var
Harun:Ne hakkında baba.
Feyyaz bey:Geçmişteki birkaç olay hakkında.
Harun:Tamam baba ben birazdan eve geliyorum o zaman konuşuruz.

(Telefonu kapatır.Ve yola çıkar.Edada ablasından özür dilemek için Meldayı arar.)

Eda:Hadi abla aç şu telefonu
Melda:Ne var eda ne var yüzsüzlüklerini mi anlatmaya devam edeceksin
Eda:Abla lütfen beni dinle gerçekten bilmiyordum.Beni affet.
Melda:Seni affetmemi nasıl beklersin eda bana ihanet ettin ne haldeyim ben sen biliyor musun.
Eda:Abla lütfen böyle yapma.Senin üzülmeni hiç istemedim.
Melda:Onun için mi eniştenle beraber oldun eda onun için mi
Eda:Böyle olsun istememiştim.Her şey sen duymadan bitecekti.
Melda:Annem babam duysa ne hale gelir biliyor musun sen
Eda:Onlara bir şey söyleme abla lütfen hayatından tamamen çıkıcam Harunla tekrar beraber olacaksınız.
Melda:Her şey o kadar kolay mı eda sende harunda bittiniz benim için çıkın gidin hayatımdan annemde babamda yediğin haltları artık tek tek bilecek. (der ve telefonu kapatır)

(Eda yatak odasına gider ve ağlayarak düşünüp durur ne yapacağını.Bu sırada çekmecenin içindeki mektuplar dikkatini çeker.Eline alıp okumaya başlar.Bunlar Mesude Hanımın Feyyaz beye yazdığı mektuplardır.)

Eda:Bunları mesude teyze yazmış.Ama bu mektup Feyyaz arslanlıya yazılmış.İçinde neler yazılı acaba okumalı mıyım.Ama ne ilgisi olabilir ki mesude teyzenin feyyaz beyle okumadan anlayamayacağım sanırım.

Mesude Hanımın Mektubu:Sevgili feyyaz seni her ne kadar sevsemde senden ayrılmak zorundayım.Senin mutlu bir ailen ve 2 küçük çocuğun var onlar sensiz kalmasın diye seni kendimden soğutmam lazımdı.Karnımdaki küçük yavrumuz her ne kadar seni bilmese başka birine baba diyecek olsa da o bizim bebeğimiz.Seni hep seveceğim..
Eda:Ama burada..Ne yani şimdi tolga ve Harun kardeş mi?İnanmıyorum ben şimdi nasıl tolgayla beraber devam ederim bu oyuna bebeğim amcasına nasıl baba der.Bir şekilde çıkış yolu bulmalıyım

(O sırada Harun eve gelir.Kapıyı hizmetlilerden biri açar.)
Hizmetli:Harun bey babanız salonda sizi bekliyor.
Harun:Tamam.Geldim baba ne konuşacaksın benimle.
Feyyaz bey:Oğlum nasıl diyeceğimi bilmiyorum ama bilmen lazım.
Harun:Evet baba.
Feyyaz Bey:Bak oğlum annenle evliyken.Çok güzel bir kadına aşık oldum.ve bir beraberlik yaşadım.
Harun:Ne diyorsun sen baba.
Feyyaz bey:Her şey bitti yıllar önce ama geçenlerde öldüğünü duydum.Gidip araştırdım ve bir oğlunun olduğunu duydum.Sonrada bana yazmış olduğu eski mektuplar geçti elime.
Harun:Ne yani şimdi o senin..
Feyyaz Bey:Evet o benim oğlummuş.
Harun:Adı ne?
Feyyaz Bey:Tolga Altınsoy
Harun:Nasıl yani Tolga Altınsoy mu???

Harun bu gerçek karşısında ne yapacak.Eda iki kardeş arasında kalmıştır ve hangisiyle yola devam edeceğine artık karar vermek zorundadır.Ama Hangisiyle yola devam edecek?Ya Melda dediği gibi ailesine eda-harun gerçeğini anlatacak mı?
Mystical

Mystical

MesajKonu: Geri: 16.Bölümden Devam...   16.Bölümden Devam... EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 9:56 am

3.Kısım..

Harun:Bu nasıl bir oyun ne diyorsun sen baba.Bu olamaz. (diyerek evden dışarı çıkar ve sahile olanları düşünmeye gider.O sırada orada olan Gülay Harunu görür ve yanına gider.)

Gülay:Ooo hakkı yani harun bey neden teksiniz eda hanım nerede yoksa tartıştınız mı?
Harun:Bunlar seni ilgilendirmez.Edadanda uzak dur.Onun yanına gidip tek bir laf söylediğini duyarsam senin açından hiç iyi olmaz gülay.
Gülay:Meldayı üzmenin cezasını elbet ödeyeceksin.
Harun:Sen mi ödeteceksin.(arabaya biner ve edanın evine doğru gider.kapıyı çalar.)

Eda:Neden geldin harun? (Harun kolundan tutarak)
Harun:Gel benimle Eda.
Eda:Ne oluyor nereye götürüyorsun beni
Harun:Yeter artık o adamla aynı evde kalamazsın benimle geliceksin.
(Arabaya binerler ve sessiz sakin bir yere gidip otururlar.)
Harun:Başka şansın yok eda benimsin artık
Eda:Yapamayız harun olmaz.
Harun:Neden çok mu seviyorsun tolgayı onunla mı beraber olucaksın.
Eda:Hayır..benn.. onunlada beraber olamam.
Harun:Tamam işte eda onunla beraber olma ondan boşan beraber olalım.
Eda:Harun bizz..yani biz tolgayla...
Harun:Evet
Eda:Biz onunla gerçekten evli değiliz.
Harun:Buda mı yalandı eda inanmıyorum sana neden yaptın bunu bize?
Eda:Harun mecburdum.
Harun:Artık yalan yok hiç kimse umrumda değil.Sen ben ve bebeğimiz artık hep beraber olucaz.
(Arabaya binerler ve şehirden uzak bir otele giderler.Edanın aklı geride kalsada bu duruma içten içe sevinir.)
(Meldanın durumundan şüphelenen annesi ise meldayı mutfakta tek yakalar ve durumunu sorar)

Türkan Hanım:Kızım sen iyi misin kaç gündür yüzün hiç gülmüyor.Harundanda ses yok.
Melda:Anne biz harunla ayrıldık herşey bitti.
Türkan Hanım:Kızım ne diyorsun sen.
Melda:Bir kız yüzünden ayrıldık harunla.
Türkan Hanım:Ne kızı kızım?yoksa harun seni..
Melda:Evet anne harun beni bir kızla aldattı ve bu kız bizim edaymış.
Türkan Hanım:Eda mı???

Cemil beyde tam mutfağa girecekken konuşmalara şahit olmuştır.Acaba cemil bey gerçekleri öğrendi mi yoksa öğrenmedi mi?
Mystical

Mystical

MesajKonu: Geri: 16.Bölümden Devam...   16.Bölümden Devam... EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 9:56 am

4.Kısım

Cemil bey:Ne oluyor burda.Ben size bir daha o kızın adı anılmayacak demedim mi
Türkan Hanım:Sakin ol cemil
Cemil Bey:Bu evde neden benim sözüm geçmiyor.Ne olarak görüyorsunuz siz beni bu evde.
(Ve mutfaktan dışarı çıkar.)
Melda:Babamda öğrenmeli anne.
Türkan Hanım:Hayır kızım baban öğrenirse dayanamaz sakın.
Melda:Peki anne öyle olsun.

(Tolgada dışarıda biraz dolandıktan sonra eve gelir edayı bulamaz.Odaya bakmaya gittiğinde yatağın üzerindeki mektupları görür.ve eline alır okumaya başlar.)

Tolga:Ama bunları annem yazmış Feyyaz denen adama..(okumaya devam eder)Ne yani şimdi benim babam ölmedi mi o benim babam mı?Kağıdın altında telefon numarası var bakalım kimmiş bu adam.(arar.)
Feyyaz Bey:Alo
Tolga:Merhaba Feyyaz bey
Feyyaz Bey:Kiminle görüşüyorum.
Tolga:Ben tolga sizinle mesude altınsoy hakkında görüşmek istiyorum.
(Feyyaz bey heyecanlanarak)
Feyyaz Bey:Tabi konuşalım ne zaman?
Tolga:Yarın saat 14:00'da ....kafede
Feyyaz Bey:Tamam yarın mutlaka gelicem oraya yarın görüşürüz (içinden oğlum demek gelir ama diyemez ve telefonu kapatır.)

(Eda ve Harun ise otele yerleşmeye başlamışlardır.Çok güzel ve sakin bir oteldir.)
Eda:Buraya gelerek doğrumu yaptık bilmiyorum.Zaten işler iyice karıştı.
Harun:Daha ne kadar ayrı kalacaktık eda bıraktan hiç değil baş başa bir kaç hafta geçirelim.
Eda:Tamam ama sadece 1 hafta.
Harun:Tamam 1 hafta olsun.Neyse eda benim holdinge gitmem lazım sen dinlen bende yarım saate kadar gelirim.
Eda:Tamam harun sen git işine bak.
(Harun arabaya biner ve gider.)
Eda:Bende bari biraz dinleneyim.(Der ve oturur.O sırada edanın telefonu çalar arayan annesidir.)
Türkan Hanım:Ne yaptın sen eda bunu ailemize nasıl yaptın
Eda:Anne dinle lütfen bilmiyordum gerçekleri
Türkan Hanım:Biz seni böylemi yetiştirdik.
Eda:Anne bir kaza sonucu tanıştık gerçekten bilmiyordum eniştem olduğunu.
Türkan Hanım:Bunu bana babana kardeşlerine nasıl yaptın ne hale geldik senin yüzünden.
Eda:(ağlayarak)Anne lütfen..
Türkan Hanım:Bizim için bittin artık eda..(ve telefonu kapatır.)

(Eda eve dönmek için ayağı kalkar o sırada sancılanır ve yere düşer.)

Eda:(ağlayarak) Herşey benim yüzümden (der.O sırada harunda odanın kapısından içeri girer edayı yerde görünce)
Harun:Edaa (der ve yanına hemen gider.)

Acaba bebeğe birşey olacak mıdır.Tolga ve Feyyaz Beyin ilk konuşması nasıl geçecektir.Ve Meldanın hayatında nasıl bir değişiklik olacaktır?
Mystical

Mystical

MesajKonu: Geri: 16.Bölümden Devam...   16.Bölümden Devam... EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 9:57 am

5.Kısım

Harun:Edaa iyi misin hemen hastaneye gidelim (kucağına alır ve arabaya bindirir.hastaneye gelirler)

Eda:Harun bebeğimiz..
Harun:Merak etme birşey olmayacak.
Doktor:Sizi ultrason odasına alalım eda hanım.(doktor bebeğe bakar ve) Merak etmeyin bebeğiniz gayet iyi sadece stresten oluşmuş kasılmalarmış.Bundan böyle kendinizi üzmeyin.(der ve dışarı çıkar)
Eda:(karnını ovuşturarak)Merak etme bebeğim artık hiç üzülmeyecek annen senin için dayanıcak herşeye.
Harun:Çok korkuttun beni eda ne oldu?
Eda:Ablam anneme herşeyi anlatmış annem aradı artık senden başka kimsem yok harun :ühü
Harun:Merak etme eda zamanla herşey düzelicek.Çok mutlu bir aile olucaz.
Eda:Seni seviyorum Harun
Harun:Bende seni canım hadi toparlan gidelim.
Eda:Tamam (yola çıkarlar ve otele geri gelirler.)

Harun:Böyle otelde devam edemeyiz en iyisi bize ait bir evimizin olması ne dersin
Eda:Nasıl yani
Harun:Yarın çıkıp şöyle güzel bir ev bakalım istediğimiz gibi içini döşeriz bebek eşyalarıda alırız
Eda:Ama ya Tolga?
Harun:Edaaa hele daha tolga diyorsun.
Eda:Tamam harun yarın gider bakarız
Harun:İşte şöyle artık sadece biz varız başkaları yok. (birbirlerine bakarak gülümserler)

Tolga ise dediği kafede feyyaz beyi beklemektedir.Ve feyyaz bey gelir.

Tolga:Hoşgeldiniz.Nasıl diyeceğimi bilmiyorum ama annem 1 hafta önce öldü ve elime bir kaç mektup geçti.Bu mektuplarda sizin benim..
Feyyaz Bey:Bizim annenle çok eskiden bir beraberliğimiz vardı.Ama benden ayrılmak istediğini söyledi ve o günden sonrada mesudeyi görmedim.
Tolga:Şimdi bu yazılanlar gerçek mi?
Feyyaz Bey:Evet gerçek annen bana mektup göndermiş biz ayrıldıktan sonra ama eşim o mektupları benden gizlemiş yani senin benim oğlum olduğunu bende annenin ölümüyle öğrendim.
Tolga:Hayır bu olamaz.Annem benden bu gerçeği yıllarca saklamış olamaz.İnanamıyorum.Annem bana bunu yapmaz.
Feyyaz Bey:Sakin ol Tolga
(Tolga sinirle çeker gider.Yolda sevali görür.)

Seval:Ne oldu tolga neden bu kadar sinirlisin.
Tolga:Rahat bırak beni seval
Seval:Edayla mı tartıştınız noldu hakkıya mı geri dönmek istedi.
Tolga:Yeter seval amacın ne senin neden edaya karşı bu kadar nefret dolusun ne yapmaya çalışıyorsun.
Seval:Sana herşeyi anlatmak isterdim ama olmaz.
Tolga:Yalnız bırakır mısın beni seval
Seval:Peki tolga...

(Melda ise her ne kadar içi yansada bunu dışarıya yansıtmamaya çalışmaktadır ve holdingteki işine devam etmektedir.Harunun imzalaması gereken bir kaç dosyayı odasına götürür.)

Sekreter:Harun bey odasında değil Melda hanım.
Melda:Şu dosyaları bırakayım bari odasına (odaya girer.odada batu vardır.)
Melda:Batu napıyorsun sen burda
Batu:Ooo melda nasılsın iyi misin.
Melda:İyiyim sen nasılsın
Batu:Bende iyiyim harunu bekliyorum.Birkaç işimiz vardıda.
Melda:Bende dosyaları bırakıcaktım.
Batu:Harunun gazetedeki fotoğraflarını gördüm.Bence çok yanlış yaptı.Senin gibi aklı başında olgun güzel birini nasıl bırakabildi.
Melda:Bunları konuşmak istemiyorum batu.Neyse ben dışarı çıkıyorum.Bir kaç işim var.
Batu:Harunun geleceği yok.İstersen ben bırakayım gideceğin yere kadar nereye gidiyorsun.
Melda:Bir kaç sınav için başvuruda bulunucam.
Batu:Ne sınavı bunlar?
Melda:Yurtdışında çalışmak için sınavlar.
Batu:Anladım.Hadi gel ben bırakayım seni.
Melda:Tamam (giderler.)

(Eda ile harun ise el ele sahilde yürümektedirler.Tolgada içmiş bi şekilde ordaki banklardan birinde oturuyordur.Eda ile harunu o halde görür ve.)

Tolga:Edaa ne işin var senin burda bu adamla
Harun:Laflarına dikkat sen kim oluyorsun da hesap soruyorsun.
Eda:Harun Tolga lütfen
Tolga:Sana dedim eda ne işin var burda antalyada değil miydin sen
Eda:Tolga lütfen açıklayabilirim
Harun:Hayır eda açıklama yapmak zorunda değilsin
(Tolga haruna yumruk atar.ve edayı kolundan tutup götürmeye çalışır.O sırada olayı izleyen tinerciler harunun etrafını sarar.para isterler.Harun birine yumruk atar.)
Tolga:Benimle geliyorsun eda
Eda:Bırak beni tolga
(Sinirlenen tinercilerden biri haruna bıçak saplayıp kaçar.harun yere düşer.)
Harun:Edaaa alıcam seni o adamın elinden merak etme
Eda:Harunnnn!!
Mystical

Mystical

MesajKonu: Geri: 16.Bölümden Devam...   16.Bölümden Devam... EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 9:58 am

6.Kısım

Tolga:Sus eda benimle geliceksin o adamla beraber olamazsın.
Eda:Lütfen bırak tolga.

(Tolga edayı zorla taksiye bindirir ve çok eski kimsenin bilmediği bir eve götürür.)

Eda:Neresi burası neden beni buraya getirdin.
Tolga:Annemden sonra birde seni kaybetmeye dayanamam eda
Eda:Tolga biz sadece arkadaşız.
Tolga:Hayır eda ben seni hep sevdim ama sen o hakkı denen adamın aşkından beni hiç görmedin.Sadece arkadaş olarak bildin.Artık dayanamam buna.
Eda:Tolga lütfen yapma yol yakınken geri dönelim
Tolga:Hayır eda hep benimle olucaksın.Burada kimse bizi bulamaz.Sen şimdi burada kal ben metinin yanına gidip gelicem.
(Tolga gider.Edada kapıyı açmaya çalışır ama tolga kilitlemiştir.Ağlamaya başlar)

Eda:Harun nasıl acaba ya bir şey olduysa ona ben naparım buradan çıkmam lazım ama nasıl.nasıl göremedim tolganın beni sevdiğini offf.Telefonun şarjıda bitmiş..

Harun ise yaralanmıştır.Tinerciler hemen kaçar.Yoldan geçenler görür ve hemen harunun yanına koşar.Ambulans çağırırlar.

-İyi misiniz beyefendi.bekleyin ambulans geliyor.
Harun:Edaa edaa
-Beyefendi canlanmayın.
Harun:Gitmem lazım bırakın beni (der ve bayılır o sırada ambulans gelir.Hastaneye götürürler.Yarayı dikerler,pansuman yaparlar.)

Harun:Bırakın beni gitmem lazım.
Doktor:Bugün burada kalmalısınız
Harun:Kalamam gitmem lazım
Doktor:O zaman evde istirahat edin.
Harun:Tamam (çıkış işlemlerini yapar.Edayı arar.) Lanet olsun! Nereye götürdü acaba.(Arabaya biner ve hemen aramaya başlar.Tolgada metinin yanına gelir.)

Tolga:Metin bana biraz para lazım sende var mı borç olarak
Metin:Varda napıcaksın
Tolga:Lazım işte verebilir misin biraz.
Metin:Noldu tolga bir sorun mu var al bendede bu kadar var
Tolga:Saol metin sonra anlatırım ben sana şimdi hemen gitmem lazım.(hemen edanın yanına gelir.)

Tolga:Geldim.Buradan gidicez.Hep benimle olucaksın Eda
Eda:Yapma tolga lütfen
Tolga:Hayır hep benimle olucaksın.Unut artık o adamı.Ben şimdi gidiyorum eşyalarımızı alıcam evden sonra biletlerimizi alıp başka bir yere gidicez.(evden gider.Ama telefonunu evde unutmuştur.)

Eda:Telefonunu unuttu.Hemen harunun aramalıyım.(arar.)
Eda:Harunnn
Harun:Eda sen misin neredesiniz
Eda:Harun beni kurtar lütfen dayanamıyorum.
Harun:Neredesiniz eda hemen geliyim.
Eda:bilmiyorum nerede olduğumuzu götürecekmiş tolga beni lütfen yardım et.
Harun:Tamam tamam tolga nerde şimdi.
Eda:Eve gitti eşyaları getirecekmiş
Harun:Tamam ben hemen oraya gidiyorum.(telefonu kapatır hemen eve doğru gider.tolga evden çıkarken görür ve taksiye biner.Harunda peşinden takip eder.)

Harun:Bakalım nereye gidiyorsun..(tolga durur harunda uzaktan izler.)

Tolga:İşte geldim eda.yarın hemen gidiyoruz.
Eda:Tolga yapma bak lütfen ikimiz olamayız beraber artık
Tolga:Sus eda suss yat şimdi yarın sabah erkenden gidicez.

Harun arabanın içinde evi gözetlerken uyuya kalır.sabah olur tolga edanın kolundan tutarak zorla taksiye bindirir ve götürür.

Tolga:Son kez bak buraya gidiyoruz artık buradan
Eda:Tolga bak hele daha şansımız var geri dönebiliriz.Herşeyi unutabilirim lütfen
Tolga:Unut bunu eda beraberiz artık.

(Harun uyanır.Telaşla yukarı çıkar kapıyı kırar evde kimse yoktur hemen yola çıkar ama tolgayla eda otobüse binmiş ve yola çıkmışlardır.

Harun:Nereye kadar kaçabileceğini sanıyorsun tolga elbet bulucam seni….
Mystical

Mystical

MesajKonu: Geri: 16.Bölümden Devam...   16.Bölümden Devam... EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 9:59 am

7.Kısım

Harun hemen tanıdığı polis arkadaşını arar.

Harun:Alo Taner yardımına ihtiyacım var
Taner:Noldu Harun bir sorun mu var?
Harun:Bana bugün ki uçak,tren,otobüs her ne varsa onların içinden eda gülerin neyle nereye gittiğini bulmam lazım.
Taner:Ne için lazım bu
Harun:Sonra anlatırım bakar mısın şimdi
Taner:Tamam arkadaşlarla beraber şimdi kayıtları bulup bakıcaz.Ararım ben seni sonra.
Harun:tamam telefonunu bekliyorum

Aradan 1-2 saat geçer Taner harunu arar.

Taner:Alo Harun eda güleri bulamadık kayıtlarda
Harun:Yaa.Peki tolga altınsoy adına bilet falan var mı
Taner arkadan arkadaşına seslenir.

Taner:Sinan tolga altınsoya bakar mısın var mı adına bilet?
Sinan:Dur bakıyorum..Hımm…Evet var iki kişilik otobüsle İzmire sabah 7 arabasıyla gitmişler.
Taner:iki kişilik bileti varmış sabah 7 arabasıyla izmire gitmişler.
Harun:Saol Taner çok yardımcı oldun.
Taner:Ne olduğunu anlatmıyıcak mısın
Harun:Anlatırım bir ara Taner tekrar saol görüşürüz.
(telefonu kapatır ve hemen yola çıkar.tolgayla edada izmire varmışlardır.)

Tolga:Yeni hayatımız başlıyor eda
Eda:Tolga geri dönelim lütfen.Hem nasıl geçinicez burada kimi tanıyoruz napıcaz
Tolga:Bir süre arkadaşımda kalıcaz.sonrada ben iş bulunca kendi evimize çıkarız.güzel güzel yaşarız.
Eda:Tolga beraber olamayacağımızı görmüyor musun.seni arkadaşım olarak görüyorum neden kabullenmek istemiyorsun.
Tolga:Bunları duymak istemiyorum eda!
Eda:Ben harunu seviyorum bu gerçeği kabullensen iyi olur her ne olursa olsun seni sevmiyicem ben Haruna aşığım ve bebeğimiz olucak.
Tolga:Sus eda ben babalık yapıcam ona.biz aile olucaz. (tolganın telefonu çalar.arayan metindir.)

Metin:Neredesin sen tolga patrona ne diyeceğimi bilemedim kaç gündür yoksun
Tolga:Metin biz edayla şehir dışındayız.Artık dönmiyicez istanbula.
Metin:Nee.Nerdesiniz tam olarak neden geri dönmüyorsunuz? Ne oluyor tolga
Tolga:Sonra konuşuruz şimdi kapatmam lazım sen patrona söylersin.(telefonu kapatır)

Tolga:hadi eda gidelim eve sen dinlenirsin bende arkadaşla beraber dışarı çıkar ortalığı dolaşırım.
(Eda ne kadar istemesede gitmek zorunda kalır.eve gelirler.tolga dışarı çıkar.edada hemen telefonunu şarj edip harunu arar.)

Eda:Aç hadi Harun
Harunun telefonu sessizdedir duymuyordur.
Eda:Off şimdi tolga gelicek neredesin Harun 

Harunda izmire varmıştır.İzmirdeki tanıdıklarını aramak için telefonu cebinden çıkarır ve edanın aradığını görür.hemen arar.

Harun:Edaa
Eda:Harun kurtar beni lütfen.
Harun:Neredesin eda hemen gelip aliyim seni.
Eda:İzmirde tolganın arkadaşının evindeyiz.sen nasılsın yaran iyi mi?
Harun:beni düşünme sen eda kurtarıcam seni merak etme bende şuan izmirdeyim.Sen evden dışarı çıkamaz mısın.nerde tolga
Eda:Dışarı çıktı bilmiyorum.Kapıyı kilitlemiştir yine çıkamam
Harun:Sen merak etme ben en kısa zamanda seni bulucam.telefonu kapatma hiç.Tolga dışarı çıkıncada hemen beni ara..Sakın korkma.
Eda:Kapatmam lazım tolga geldi.

Tolga:Biz geldik eda.Aydn biraz dolaştırdı izmiri.yarında beraber çıkarız dolaşmaya.
Eda:Ben hiçbir yere gitmek istemiyorum.sen git.yorgunum ben yatıyorum.
Tolga:Tamam sen bilirsin iyi geceler.

(meldada yurt dışında çalışma sınavlarına girmek için başvuruda bulunmaya gitmişti.sınavı bugündür ve sınava gitmek için hazırlanmaktadır.)

Melda:Kalem,kimlik,silgi tamamdır.her şey hazır sanırım.Her şey çok güzel olacak bu sınavı kazanırsam.Hayatımın dönüm noktası o yüzden bu fırsatı iyi değerlendirmeliyim.(saate bakar) oo geç kalmayayım hemen çıkayım.Anne ben çıkıyorum.
Türkan Hanım:Tamam kızım Allah zihin açıklığı versin.

(Melda yola çıkar.Sınava gireceği yere gelir sınava girer ve sınavını bitirip çıkar.Telefonu çalar )

Melda:efendim gülay
Gülay:Nasıl geçti sınavın canım
Melda:düşündüğümden daha iyi bakıcaz sonuçları ne olacak.
Gülay:ne diyeceğimi bilemedim.gitmeni istemiyorum aslında ama bu senin için çok iyi fırsat olucak
Melda:Daha hiç bir şey belli değil beklide kazanamam
Gülay:sende bu başarı varken kazanmaman imkansız.
Melda:evet.hep bu başarı iş koliklik yüzünden harunu kaybettim.Kız kardeşimle beraber oldu.
Gülay:Senin suçun değildi Melda.Bunları düşünme.
Melda:Neyse Gülay sonra konuşalım
Gülay:Tamam canım görüşürüz.

(Harunda izmirdeki arkadaşını arayıp çay bahçesine davet etmiştir ve çay bahçesinde onu beklemektedir.)

Harun:Hoş geldin İsmail.
İsmail:ooo Harun hiç değişmemişsin.hangi rüzgar attı seni izmire
Harun:Yardımına ihtiyacım var.Birini arıyorum.Buralarda bir yerdeymiş.Ama burayı iyi bilmediğim için bulamıyorum.
İsmail:Tamam resmi var mı sende belki görmüşümdür daha önce.
Harun:Gördüğünü sanmıyorum ama dur arabada vardı.(arabadan resmi alıp gelir.)İşte bu kız.
İsmail:Oo bu kız neyin senin.
Harun:İsmail sonra sorsan sorularını.Bulmama yardım edicek misin
İsmail:etmez miyim hiç.Dur bakalım yarın neler yapacağımıza bakarız.Hadi gel gidelim bana dinlenirsin.

Sabah olur tolga edayı uyandırmak için odanın kapısına gelir.

Tolga:Eda hadi kalk aydın gitti.bizde biraz dolaşmaya çıkalım.
Eda:sen git ben yorgunum gelmiyicem
Tolga:İyi misin sen
Eda:İyiyim sen git.
Tolga:Peki ben akşama doğru gelirim.Görüşürüz.(Kapıyı çeker ve gider.)

Eda hemen telefonu eline alıp harunu arar.Harunda yeni uyanmıştır uykulu şekilde telefonu açar.

Harun:Efendim
Eda:Harun tolga gitti sen nerdesin.
Harun:Ben arkadaşımın evindeyim kapıyı kilitledi mi yine.
Eda:Bilmiyorum bakiyim(odadan çıkar ve kapıyı açmaya çalışır.)inanmıyorum kilitlemeyi unutmuş.
Harun:Hemen dışarı çık eda.neresi olursa olsun o evde durma.
Eda:Tamam hemen çıkıyorum.Burayı bilmiyorum ama ben nerede buluşucaz.
Harun:Otogar.. evet otogara git.
Eda:tamam hemen çıkıyorum.(Telefonu kapatır.hemen hazırlanır.)

Eda:Çantam..Çantamı unuttum hemen odadan alıp geleyim.(o sırada tolga eve gelir kapıyı açar.Edada kapıyı duymamıştır.elinde çantasıyla kapıya doğru gelir.)

Tolga:Edaa!
Mystical

Mystical

MesajKonu: Geri: 16.Bölümden Devam...   16.Bölümden Devam... EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 9:59 am

8.Kısım

Tolga:Edaa nereye böyle
Eda:Şeyy yani nereye gidebilirim ki
Tolga:ne biliyim elinde çanta falan hazırlanmışsın.
Eda:Şey benim canım sıkıldı da seni arıyıcaktım gelip beni alır mısın diye.Sen niye geldin
Tolga:Kapıyı kilitlemeyi unuttum da onun için geldim.Ne olur ne olmaz kaçmaya çalışırsın falan
Eda:Aaa farkında bile değildim.Kapı kilitli değil miydi.
Tolga:yok değil neyse hazırsan çıkalım
Eda:Nereye.Haa gidiyoduk demi hadi gidelim.
Tolga:Önce bir aydının yanına uğrayalım yanına çağırmıştı beni sonrada dolaşırız.
Eda:Tamam

(Aydının çalıştığı iş yerine gelirler.)

Tolga:Neden çağırdın beni aydın
Aydın:Patronla konuştum sana uygun işi varmış elinde gelsin konuşalım dedi seni bekliyor içeride.
Tolga:Yaa teşekkür ederim saol.Eda sen burada otur ben geliyorum şimdi.(tolga içeriye girer.)

(Tesadüfe bakın şirketin sahibide harunun arkadaşı ismaildir.)

Tolga:Merhaba ben aydının arkadaşıyım iş için gelmiştim.
İsmail:Haa sen şu çocuk olmalısın tolgaydı demi?
Tolga:Evet siz İsmail bey olmalısınız.
İsmail:Evet.Şuan acil işçiye ihtiyacımız olduğu için sadece formları doldurup getirmen yeterli
Tolga:Sonra işe başlayabilir miyim
İsmail:Evet bekle burada ben sana formları getireyim.

İsmail odadan dışarı çıkar.Aydının yanına gider formları almaya ve orada edayı görür.

İsmail: (içinden) Bu harunun bana gösterdiği resimdeki kız Allah Allah
İsmail:Aydın şunları fotokopi çektirir misin
Aydın:tabi İsmail bey
İsmail:Meraba küçük hanım
Eda:Merhabada siz kimsiniz?
İsmail:Ben harunun arkadaşıyım dün seni aradığını söyleyip bana geldi.Tesadüfün bu kadarı.
Eda:Ciddi misiniz siz?Şimdi Harunu görebilicek miyim beni ona götürür müsün lütfen.(aydın gelir)
Aydın:buyurun İsmail bey
İsmail:Teşekkürler aydın.İyi günler eda hanım tanıştığımıza memnun oldum tolga bey artık yanımızda çalıştığına göre daha sık karşılaşırız.(çaktırmaması için göz kırpar ve odasına gider)
İsmail:Al tolga bunları sen burada doldur ben geliyorum şimdi.
Tolga:Teşekkürler İsmail bey (İsmail odadan çıkar ve harunu arar.)

İsmail:Alo Harun sana bir süprizim var :)
Harun:Ne oldu ne süprizi bu
İsmail:dün aradığın kızı buldum
Harun:Ne ne diyorsun sen nerde buldun nerede şimdi.
İsmail:Yavaş biraz :) şuan bizim şirkette yanında bir adamla gelmiş.
Harun:Ben hemen geliyorum sen oyala onları. (Harun arabasına biner ve yola çıkar.)
Tolga:Buyurun İsmail bey doldurdum formları.Yarın işe başlarım.
İsmail:Iıı şeyy yarın olmaz.
Tolga:Ne zaman peki?
İsmail:Yani bugün başlaman lazım.
Tolga:hemen şimdi mi.Ama eşim burada o nolucak
İsmail:Onuda misafir ederiz mesai saatine kadar
(Tolga işi kaybetmemek için mecbur kabul eder.Edanın yanına gelirler.)
Tolga:Eda benim hemen bugün işe başlamam lazımmış.Sen burada dursan benimle beraber
İsmail:Evet burada kalın siz
Eda:Ama nasıl olur yani
İsmail:Zaten az var mesai saatine o zamana kadar misafir etmiş oluruz sizi.İstanbulda ki müşterilerimizden biri gelecekte o yüzden tolga beyinde bu görüşmeye katılması lazım.
Eda:Anladım..Tamam o zaman beklerim bende napayım.(Herkes odasına dağılır.O sırada Harun gelir.)

Harun:ben İsmail beyle görüşecektim.
Sekreter:Geleceğinizden haberi var mı
Harun:Evet adım Harun
Sekreter:İsmail bey Harun bey geldi.Sizinle görüşmek istiyor.
İsmail:Alın hemen içeri.
Harun:Neredeler İsmail.
İsmail:Sakin ol ikiside burada.Ama anlat bakalım neler çeviriyorsunuz siz.Adam eşim diyor kadına yanlış bir şey yapmadınız değil mi.
Harun:Birde eşim mi diyor.Ben gidiyorum yanlarına
İsmail:Tamam dur bekle beraber gidelim.

İsmail:Evet arkadaşlar istanbulda ki müşterilerimizde Harun bey geldi.
Tolga:Döner ve garip şekilde ismaile bakar.O sırada Harun içeriye girer.

Harun:Meraba arkadaşlar.
Tolga:ne işin var senin burada bizi mi takip ediyorsun sen
Harun:Sen kim oluyorsunda edayı kaçırmaya çalışıyorsun.
Tolga:O beni seviyor
Harun:O yüzden mi kızı zorla buralara kadar getirdin.
Harun tolganın yakasından tutar ve yumruk atar.Tolga yere düşer.

Harun:Sakın bir daha edaya dokunmayı bile deneme.Hadi eda gidiyoruz.
Eda:Tamam gidelim.
Beraber arabaya binerler ve giderler.Tolgada ayağı kalkar ve aydının yanına gider.

Tolga:nasıl bir oyun oynadınız bana.Biliyordun değil mi harunun buraya geleceğini bile bile beni buraya getirdin
Aydın:Sakin ol tolga ben bir şey falan bilmiyorum.Tesadüf sadece

Tolga sinirli şekilde dışarı çıkar.

İsmail:Aydın işten çıkarıldın.
Aydın:Nee benim suçum ne ya
İsmail:Adam kızı kaçırmış resmen sende bu adamı işe aldırmaya çalıştın.Ya şirketin itibarı zedelenseydi.
Aydın:Ama İsmail bey
İsmail:Kendine yeni bir iş bulsan iyi edersin.Gidebilirsin şimdi..

(Harunla eda arabada konuşurlar.)

Harun:İyi misin canım.O adam bir şey yapmadı değil mi.
Eda:Ben iyiyim sen nasılsın o tinerciler sana zarar verdi mi
Harun:Küçük bir bıçak yarası sadece geçti bile
Eda:Senden uzak kalınca çok düşündüm.Aslında ilk başta bu hataları yapmadan seni bırakmamalıydım.
Harun:Düşünme artık bunları.biz artık beraberiz.Seni asla bırakmam
Eda:Biliyor musun Harun tolga beni seviyormuş ve ben bunu o kadar ay anlıyamadım.
Harun:Geçti hepsi canım.şimdi ismailin evine gidelim biraz dinleniriz yarında yola çıkarız.
Eda.Tamam

Meldada sınavdan sonra biraz dolaşıp eve gelir.

Türkan Hanım:kızım nasıl geçti sınavın
Melda:İyi geçti anne
Türkan Hanım:iyi bakalım sen git üstünü falan değiş sonrada gel sofrayı hazırlayalım.
Melda:tamam anne. (o sırada cemil bey gelir.)

Cemil Bey:Türkan Eda nasıl bakabiliyor mu o çocuk edaya
Türkan Hanım:Şeyy yani görüşmüyoruz biz.
Cemil Bey:Biliyor musun her ne kadar kızsamda sinirlensemde aklımdan çıkaramıyorum edayı nasıl acaba.
Türkan Hanım:O senin kızın sonuçta.
Cemil Bey:Bir ara gizlice gitte durumlarına bak.
Türkan Hanım:Tamam bakarım (o sırada Melda gelir)
Melda:baba sen bura damıydın
Cemil Bey:Evet edayı konuşuyorduk annenle
Melda:Edayı mı?
Cemil:Evet durumunu merak etimde neyse sizin nişan ne zaman harunla kızım.
Melda:Baba..biz harunla
Türkan Hanım:Daha kararlaştırmamışlardır cemil
Cemil Bey:Ben meldaya sordum Türkan
Melda:Anne artık bilmeli..
Cemil Bey:Ne oluyor burada…
Mystical

Mystical

MesajKonu: Geri: 16.Bölümden Devam...   16.Bölümden Devam... EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 10:00 am

9.Kısım

Melda:Baba biz harunla ayrıldık
Cemil Bey:Nee siz beni kalpten mi götüreceksiniz.Neden peki?
Melda gazete haberini getirir ve gösterir.
Melda:İşte bu yüzden baba.
Cemil bey fenalaşır.türkan hanım su getirir.
Türkan hanım:İyi misin cemil sakin ol
Cemil:Tamam tamam ben iyiyim
Melda:Baba bu arada ben yurt dışında çalışma sınavlarına girdim bu gün ve çok iyi geçti.
Cemil Bey:Neden bana sormadan böyle bişey yaptın Melda
Melda:İzin vermeyeceğini biliyordum çünkü
Cemil Bey:Gidecek misin peki.
Melda:Daha kazanıp kazanmadığım belli değil 1-2 hafta içinde açıklanıcak
.Cemil Bey:Ben odaya çıkıyorum.yemeğe inmiyicem Türkan.
Türkan Hanım:kızım şimdi söylemenin zamanımıydı.
Melda:Artık öğrenmesi lazımdı anne durmadan bana Harunu sormasını istemiyorum.
Türkan hanım:Zaten canı bugünlerde bir şeylere sıkılıyordu.Birde bu üst üste geldi.
Melda:Edayıda öğrenicek zamanı gelince..Neyse ben odama çıkıyorum.

Harunla edada ismailin evinin önüne gelmiştirler.

Harun:Gel bakalım eda.Burasıda ismailin evi
Eda:Güzel evi varmış :)
Harun:Evet :)
Harunun telefonu çalar.

Harun:Alo
Nisa:Abi benim nisa
Harun:Nasılsın nisa
Nisa:İyiyim abi ben evdekilere ulaşamadımda sana söyliyim dedim.ben yarın istanbula geliyorum.
Harun:hayırdır bir sorun mu var
Nisa:Orda devam edicem okula memleketi mi özledim :)
Harun:Tamam kaçta geliyorsun yarın gelip alayım seni.
Nisa:Akşam saat 8 gibi orda olurum.
Harun:tamam ben gelip alıcam seni.Hemde seni birisiyle tanıştırırım ;)
Nisa:tamam abi yarın görüşürüz kendine iyi bak

Eda:Kimdi arayan Harun
Harun:Küçük kardeşim
Eda:Senin küçük kardeşinde mi var
Harun:Evet yurt dışındaydı yarın geliyormuş beraber gideriz demi onu almaya
Eda:Tabi gideriz
Harun:neyse hadi ben acıktım bir şeyler hazırlayalım birazdanda İsmail gelir zaten.(tam o sırada kapı çalar.)

Harun:Tamda lafının üstüne geldi.Hoşgeldin İsmail.
İsmail:hoş bulduk evet kadro tam olduğuna göre sizden şimdi bir açıklama bekliyorum
Harun:Tamam yemek yerken anlatırız.(sofrayı kurup otururlar.)
İsmail:Evet anlatın bakalım
Harun:Fazla detaya girmeye gerek yok.Edayla biz yakın zamanda evlenicez.Bir çocuğumuz olacak.O adamda edayı seven bir arkadaşı her fırsatta edayı benden uzaklaştırmaya çalışıyor o kadar.
İsmail:Demek baba oluyorsun Harun
Harun:Evet :)
Eda:Aaaaa
Harun:Noldu eda
Eda:Sancılanıyorum.
Harun:Hemen.. hemen hastaneye gidelim.
Eda:Sakin ol Harun sadece şaka yaptım
Harun:Böyle şaka mı olur eda çok korktum.
Eda:Tamam canım sinirlenme (sarılır)
Harun:Ben sana sinirlenemem ki seni çok seviyorum.
Eda:Bende seni çok seviyorum canım
İsmail:Eee düğün ne zaman
Harun:Düğün yapmıyıcaz sadece basit bir nikah o kadar belki ilerleyen zamanlarda olabilir düğün.
Eda:Evet düğün olmaz
İsmail:O zaman nikah ne zaman
Harun:En yakın zamanda
İsmail:beni çağırmayı unutmayın sakın
Eda:Unutmayız sizin çok büyük yardımınız oldu bize teşekkürler.
Harun:Neyse eda biz kalkalım mı artık ancak varırız yarına istanbula
İsmail:Yarın gidersiniz bugün dinlenin burada
Harun:yok yarın kız kardeşim gelecekmiş istanbula onuda almam lazım o yüzden bugün yola çıkalım biz tabi edada kabul ederse
Eda:Tamam çantamı alayım çıkalım
Harun:Tamam bekliyorum.(eda çantasını alıp gelir.)Her şey için saol İsmail
İsmail:Lafı bile olmaz biz arkadaşız
Harun:Hadi eda.(arabaya binerler ve yola çıkarlar.)

(Eda yorgunluktan arabada uyuya kalır.)
Harun:Canım benim ne kadarda yorulmuş.hemen uyudu.(saçlarını okşar.) Merak etme artık hep senin yanında olucam kimse sana zarar veremeyecek.

(Tolgada son parasıyla içki almıştır.Bankta oturup içer ve kendi kendine konuşur.)

Tolga:Neden eda neden bana bunu yaptın.Seni ne kadar sevdiğimi göremedin mi.Neden bi kerede etrafına bakmayı denemedin.Senin için buralara kadar geldim.Beraber mutlu bir hayat kuralım diye ama sen yine onu seçtin.Ablana bana ihanet ettin.(Sinirlenerek şişeyi yere atar sonrada kırılmış cam parçalarından birini alarak bileğini keser.)

Tolga:Seni hep sevdim seveceğim eda!
Mystical

Mystical

MesajKonu: Geri: 16.Bölümden Devam...   16.Bölümden Devam... EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 10:00 am

10.Kısım

Ordan geçen bir genç tolgayı yerde yatarken görür ve koşarak yanına gelir.

Adem: iyi misin bekle ambulans..ambulansı arıyayım.
Adem:Alo 112 ….adrese bir ambulans acil
Tolga:Bırakın beni.O yoksa bende yokum.
Adem: sen yorma kendini bekle ambulans gelecek.(ambulans gelir.hemen hastaneye giderler.)

Doktor:neyi var
Sağlık görevlileri:cam parçasıyla bileğini kesmiş.
Doktor:Hemen ameliyathaneyi hazırlayın.
Ameliyathane hazırlanır ve 3 saatlik bir operasyon sonunda doktor dışarı çıkar.Tolgayı bulan gencin yanına gider.
Doktor:Yakını mısınız?
Adem:Hayır ben onu o halde buldum.Durumu nasıl
Doktor:Tam zamanında yetişmtirmişler.Biraz daha geç kalınsaydı.Kan kaybından ölebilirdi.
Adem:Ohhh iyi bari sevindim.Neyse uyanınca bana haber verir misiniz.
Doktor:Tabi (2-3 saat geçer tolga kendine gelir.)

Doktor:buyurun beyefendi uyandı..
Adem:Teşekkürler girebilir miyim odaya.
Doktor:Tabi. (adem içeri girer.tolga sayıklıyordur.)

Adem:Merhaba nasılsın kendini nasıl hissediyorsun
Tolga:Edaa…Eda nerde
Adem:O kim?
Tolga:Neyse yok bir şey siz mi beni kurtardınız
Adem:Evet.Aramanı istediğim bir yakının annen sevgilin falan var mı? (tolga kafasını diğer tarafa çevirerek cevap verir.)

Tolga:Hayır yok
Adem:Burada kimde kalıyorsun onu çağırayım.
Tolga:ben burada kalmıyorum istanbula dönüyorum yarın.
Adem:O zaman bugün seni misafir edeyim bende hemde konuşuruz
Tolga:Size zahmet vermek istemem başımın çaresine bakarım ben.
Adem:olur mu öyle şey doktorla konuşayım bize gideriz yarında istanbula dönersin zaten.
Tolga:Teşekkürler.

Adem:doktor bey eve gidebilir miyiz?
Doktor:Tabi çıkış işlemlerini halledip gidebilirsiniz.
Adem:Teşekkürler.. (adem çıkış işlemlerini halledip tolgayı evine götürür.)

Harunla edada istanbula varırlar ve kaldıkları otelin önüne gelirler.

Harun:Canım hadi uyan geldik.
Eda:Ne çabuk
Harun:Bütün gece uyuduğun için :)
Eda tebessüm eder ve odalarına girerler.

Eda:sen biraz dinlen bütün gece araba kullandın yorgunsundur.
Harun:Yok yorgun değilim sen düşünme beni ben iyiyim böyle
Eda:Peki sen bilirsin.Nisa ne zaman geliyor.
Harun:Akşam 8 de gelecekti.4 saat var
Eda:O zaman o gelince hep beraber yemek yeriz.
Harun:tamam sonrada ben onu eve bırakırım
Eda:O saate kadar biraz dinlenelim mi beraber
Harun:Beraber dinleniceksek olur 
Eda:Tamam 

Tolgayı bulamayan sevalde metini arar.

Seval:Alo metin
Metin:Söyle Seval
Seval:Ya tolgaya ulaşamıyorum haberin var mı edada yok ortalarda
Metin:Edayla beraber şehir dışındalarmış
Seval:Yaa ne zaman dönüyorlarmış.
Metin:Dönmeyeceklermiş
Seval:nasıl ya
Metin:Bimiyorum tolga dedi banada dün.
Seval:tamam ben tolgaya ulaşmaya çalışıcam. (telefonu kapatır.tolgayı arar ulaşamaz.bir kaç kere daha dener ve ulaşır.)

Seval:Nerdesin sen tolga çok merak ettim.
Tolga:Neden merak ettin ki
Seval:Sen arkadaşımsın sonuçta metin bir şeyler söyledi doğru mu nerdesin sen şimdi.
Tolga:Doğruydu ama dönüyorum yarın İstanbul’a şimdi izmirdeyim.
Seval:iyi misin peki sen eda nerde.
Tolga:Eda yok ben tek geliyorum.Hastanedeydim daha yeni çıktım biletimi falan alıcam bugün
Seval:nee ne hastanesi sen adresini söyle ben şimdi yola çıkıyorum.
Tolga:Gerek yok Seval o kadar büyütülecek bişey değil.
Seval:Olmaz sen adresini söyle ben gelicem.
Tolga:Tamam ……… adresteyim
Seval.Tamam ben ilk uçakla geliyorum.

Aradan saatler geçer nisa istanbula inmiştir.Abisine bakınır ama yoktur.telefon açar hemen

Nisa:Alo abi
Harun:efendim nisa
Nisa:Ben istanbula indimde seni göremedim neredesin
Harun:Bu kadar çabuk mu ya ben uyuya kalmışım dur bekle geliyorum hemen
Nisa:Gerek yok abi sen adresi ver ben geleyim.
Harun:Yok olmaz dur geliyoruz biz hemen
Nisa:tamam bekliyorum.

Harun:Eda canım hadi kalk
Eda:Ne oldu Harun
Harun:Nisa inmiş gidelim mi almaya
Eda:Tamam dur hazırlanayım.
Harun:Tamam bekliyorum.

Eda hazırlanır ve hemen yola çıkarlar.nisa onları orda bekliyordur.

Harun:Nisa
Nisa:Abii çok özlemişim
Harun:Bende seni çok özledim.sizi tanıştırayım bu eda buda nisa
Eda:meraba hoş geldin
Nisa:Meraba
Harun:Hadi gidelim hep birlikte bir güzel yemek yiyelim sonrada seni eve bırakırım nisa.
Nisa:Tamam.(yola çıkarlar ve güzel bir restorana gelirler )

Nisa:Valla çok acıkmışım her şeyi yiyebilirim.
Harun: :)
(yemeklerini sipariş ederler ve yemekler gelir)
Eda:İzninizle ben bir lavaboya gideyim.
Harun:tamam canım.
Nisa:Bu kız kim abi nişanlın mı?
Harun:Iı hayır yani sayılır.
Nisa:Nasıl yani anlamadım.Nişanlın mı değil mi
Harun:Uzun hikaye nisa ama onu çok seviyorum.
Nisa:Anladım..Güzel kız :)
(eda gelir.)
Eda:Evet geldim.
Nisa:Hadi o zaman yemeye başlayalım çok açım valla Very Happy (yemeklerini yerler )
Harun:Kalkalım mı nisa eve götüreyim seni annemgil çok şaşıracak
Nisa:Tamam hadi gidelim. (eve varırlar.)
Nisa:Siz gelmiyor musunuz?
Harun:Yok biz gelmeyelim.Sende babama bahsetme edadan tamam mı
Nisa:Anladım babam bilmiyor yani.
Harun:Sen kimseye bahsetme olur mu canım hadi görüşürüz yarın
Nisa:tamam abi :)

Harun:hadi canım bizde gidelim otele yarın ilk işimizde güzel bir ev bakmak olsun kendimize böyle otelde olmuyor
Eda:Tamam ama ben annemi babamı çok özledim yarın ilk onlara gitsek uzaktanda olsa bir görsem
Harun:Tamam canım sen nasıl istersen.

Sevalde izmire varır ve tolganın kaldığı adrese gelir.

Tolga:Hoş geldin Seval
Seval:hoş bulduk tolga (bileğini fark eder ve içeri girer.)Bileğini mi kestin sen
Tolga:Küçük bir yara sadece
Seval:İnanmıyorum sana tolga nasıl yaptın bunu (elini tutar) acıyor mu. (içeri adem girer.)
Adem:hoş geldin
Seval:hoş bulduk tolgaya yardımlarınız için teşekkür ederim.
Tolga:Büyütülecek bir şey yok Seval.Neyse yarın dönüyoruz zaten istanbula.
Seval:Eda nerde.Yanında değil miydi o
Tolga:O gitti..Gelmiyicek bir daha
Seval:Boşver ben hep senin yanındayım.
Tolga: (sevale sarılır) Teşekkürler Seval her şey için.Bekle sana içeçek bir şeyler getireyim.
(tolga mutfağa gider arkasındanda adem gelir.)

Adem:Ne kadar iyi kalpli bir sevgilin var seni düşünmüş istanbuldan buralara kadar gelmiş.
Tolga:Biz sevgili falan değiliz sadece arkadaşız
Adem:Ama kızın sana ilgisi var gibi seni merak edip buralara kadar gelmesi falan

Tolga biraz düşünür mantıklı gelir ama ses çıkaramaz.Acaba bu sefer sevalin ona olan ilgisini anlayabilecek mi?
Mystical

Mystical

MesajKonu: Geri: 16.Bölümden Devam...   16.Bölümden Devam... EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 10:01 am

11.Kısım

Tolga:Neyse içeri geçelim mi.
Adem:Tamam.
Tolga:Al Seval
Seval:Teşekkürler tolga.Neyse ben kalkayım biletlerimizi alırım ordanda bir otele yerleşirim yarında gelip seni alırım beraber döneriz.
Tolga:Tamam yarın görüşürüz.

Sabah olur Seval tolgayı almaya gelmiştir.kapıyı çalar.

Seval:Hazırsan gidelim tolga
Tolga:Evet hazırım çıkabiliriz. (taksiye binerler ve havalimanına gelirler.3-4 saat sonra istanbula varırlar.)

Seval:Evine bırakayım mı seni
Tolga:Hayır gerek yok ben giderim saol yardımların için.
Seval:Tamam o zaman dernekte görüşürüz.(Seval gider tolgada metini arar.)

Tolga:Metin neredesin
Metin:Oğlum ben hep buradayım asıl sen neredesin.
Tolga:Ben istanbuldayım.Biraz konuşabilir miyiz canım çok sıkkın
Metin:Tamam o zaman her zaman buluştuğumuz çay bahçesinde buluşalım
Tolga:Tamam.

(Çay bahçesine gelir tolga 10 dk sonrada metin gelir.)

Tolga:Geldiğin için saol
Metin:Bir şey mi oldu.Neydi o öyle apar topar izmire gidip gelmeler falan.
Tolga:Şu gazete haberi vardı ya edanın eniştesiyle çekildiği
Metin:Evet
Tolga:hakkı denen adam eniştesiymiş bende çok sinirlendim evden çıktım hemen.sonra akşam onları sahilde kol kola yürürken gördüm.Edayı kolundan tuttuğum gibi izmire götürdüm.O adamı unutması için.ama o yine eniştesini seçti.Beni orda bırakıp onunla gitti.
Metin:Unut artık edayı tolga kız mı yok sana
Tolga:Seval beni getirdi buraya.Orda evinde kaldığım kişi bana sevalin sevgilim olup olmadığını sordu.sevalin bana karşı olan ilgisini fark ettiğini söyledi.
Metin bir anlık şoka girmiştir.
Metin:Iı şey yani bilmem ki öyle bişey olabilir mi ki?
Tolga:bende bunu merak ediyorum.Sevalin benim için yaptıkları ve edaya karşı tavrını düşünüyorumda bilmiyorum ya..Neyse ben artık çıkayım daha iş bakıcam kendime.
Metin:Tamam

Harunla edada uyuyorlardır.Harun uyanır ve güzel bir kahvaltı hazırlar.

Harun:Eda canım hadi kalk.Bak kahvaltıda hazırladım yiyip beraber ev bakmaya gideriz.
Eda:Neden beni uyandırmadın ben hazırlardım
Harun:Ben sana kıyamam sen elini sürme hiçbir şeye
Eda tebessüm eder ve kahvaltı sofrasına otururlar.Kahvaltılarını bitirip otelden çıkarlar.

Harun:Evet..şöyle güzel bir ev tutalım çokk büyük olsun
Eda:Ne gerek var o kadar büyük eve
Harun:bebeğimiz olucak bizim çok büyük bir aile olucaz Very Happy
Eda =)
(emlakçıya gelirler)

Harun:Merhaba
Emlakçı:Buyurun
Harun:Ev bakacaktık.Şöyle büyük
Emlakçı:Tabi elimde istediğiniz gibi bir sürü ev var
Eda:Ya gerek yok o kadar büyük eve
Harun:Var var..Görebilir miyiz.
Emlakçı:Tabi buyurun gidelim.

(ilk evi görmeye gelirler )

Emlakçı:Buyurun.
Harun:Bu ev hoşuma gitmedi benim daha güzel olması istiyorum.
Emlakçı:Peki elimde havuzlu güzel bir ev var oraya gidelim birde.
Harun:Tamam

(ikinci eve gelirler.)

Harun:Bu ev güzelmiş.Sen ne dersin eda.
Eda:Gerçektende çok güzel.Ama bu ev çok pahalıdır.
Harun:Sen bunları düşünme eda.Tamam biz bu evi alıyoruz.
Emlakçı:Tamam o zaman ben gereken işlemleri halledicem.Buyrun anahtarınız.

Harun edaya sarılır.
Harun:Her şey artık çok güzel olacak.
Eda:Umarım
Harun:Bugün mobilya işlerinide halledelim.Artık bu evde kalmaya başlayalım.Otelde olmuyor artık.
Eda:Tamam canım sen nasıl istersen.

(Mobilyacıya gelirler.)

Harun:Evet eda bunuda senin zevkine bırakıyorum.
Eda:Bak bunlar güzelmiş.Bunları alalım mı?
Harun:Tamam canım sen nasıl istersen öyle olsun.

(işlerini halledip otele dönerler.)

Harun:Evet artık eşyalarımızı toparlayıp.Evimize yerleşebiliriz.
Eda:hele daha inanamıyorum bu olanlara.senle ben artık hep birlikte miyiz
Harun:Evet canım.artık kimse bizi ayıramayacak.
Eda:Seni çok seviyorum
Harun:Bende seni çok seviyorum.Neyse canım sen hazırlan ben bir şirkete uğrayayım sonra gelirim seni almaya beraber gideriz.
Eda:Tamam canım.

(Harun holdinge gelir meldayla karşılaşır.)
Harun:Melda bir saniye
Melda hiç bakmadan yoluna devam eder.Harunda kolundan tutarak
Harun:Senin kırılmanı hiç istememiştim.Aslında en baştan sana söylemeliydim.
Melda:Bırak beni Harun en kısa zamandada holdingden ayrılıyorum.
Harun:Ayrılmak zorunda değilsin.İşine devam edebilirsin.
Melda:Niye sizin aşk dolu hayatınızı izlemek için mi.Sence bu mümkün mü.Bırak beni şimdi.Hatta gidip istifamı yazıcam
Harun:Tamam sen bilirsin ama edanın hiç bir şeyde suçu yok.

(Sevalde edayı arar.)

Eda:Efendim Seval
Seval:Sen nasıl bir insansın tolgayı orda nasıl bırakırsın.Çocuk senin yüzünden ne hale geldi biliyor musun
Eda:Ne oldu tolgaya
Seval:Bileğini kesmiş.Yetişmeselermiş ölecekmiş.
Eda:Ne diyorsun sen nerde şimdi.
Seval:Bunu neden sana söyliyim.Bir kere daha mı tolgayı üzmen için
Eda:Seval lütfen (Seval telefonu kapatır.edada metini arar.)

Eda:Alo metin
Metin:Efendim eda
Eda:Tolga nerde biliyor musun
Metin:Evdedir sanırım.Bugün sevalle dönmüşler izmirden.Hem senin bilmen gerekmez mi.
Eda:Sonra anlatırım.Saol metin.

(eda hemen otelden çıkar.tolganın evine gelir kapıyı çalar.)

Eda:Tolgaa
Mystical

Mystical

MesajKonu: Geri: 16.Bölümden Devam...   16.Bölümden Devam... EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 10:02 am

12.Kısım

Tolga:Eda ne işin var senin burada
Eda:Elin eline ne yaptın.
Tolga:Önemli bir şey değil.Sen neden geldin buraya yoksa bana mı döndün.
Eda:Seval aradı beni bileğini kestiğini ve kötü halde olduğunu söyledi.
Tolga:Seval mi?
Eda:evet
Tolga:Ben iyiyim beni merak etme artık ama birgün bana dönmek istersen kapım sana hep açık seni hep seveceğim.
Eda tam gidecekken telefonu çalar.Tolgada onu seyrediyordur kapıdan

Harun:Eda neredesin sen ben otele geldim ama sen yoksun.
Eda:Ben..ben dışarıdayım
Harun:Ne oldu neden dışarı çıktın.neredesin sen şimdi.
Eda:Hiçç canım sıkıldı biraz çıkayım dedim.

O sırada tolga harunun aradığını anlar ve seslenir.

Tolga:Eda eşyalarını almayacak mısın??
Harun:O tolganın sesi miydi neden gittin ona
Eda:Bak Harun açıklayabilirim.
Harun:Nerdesin sen tolganın evinde mi bekle geliyorum almaya
Eda:Tamam bekliyorum.(telefonu kapatır) Neden bunu yaptın tolga
Tolga:Seni seviyorum ve onunla beraber olmanı istemiyorum.
Eda:Ama ben onu seviyorum.Sen sadece benim arkadaşımsın. (o sırada Harun gelir.)

Harun:burada ne olduğunu kim bana anlatacak
Tolga:Bir şey olduğu falan yok eda beni merak etmiş ve gelmiş
Harun:Eda?
Eda:Seval tolganın benim yüzümden bileğini kestiğini söyledi bende merak ettim o kadar.
Harun:Yürü eda gidiyoruz.Bir daha da buraya benden habersiz gelmiyorsun.
Tolga:Sana mı soracak ne zaman gelip gelmeyeceğini karışamazsın sen kıza.
Harun:Yürü eda
Eda:Tamam (arabaya binerler.)

Harun:Bir daha benden habersiz tolganın yanına gitmeni istemiyorum eda.
Eda:Tamam canım özür dilerim sana haber vermem lazımdı.
(sarılırlar)
Harun:Neyse hadi evimize gidelim artık.

Tolgada sevali arar.

Tolga:alo Seval
Seval:Efendim tolga
Tolga:Biraz konuşabilir miyiz neredesin.
Seval:İşten çıkıyordum.Sen evde misin
Tolga:Evet
Seval:Tamam o zaman ben oraya geliyim konuşuruz.
Tolga:Tamam bekliyorum. (Seval gelir.)Hoş geldin Seval
Seval:Ne konuşacaktın benimle.
Tolga:Geç içeri
Seval:Tamam.
Tolga:Ne içersin
Seval:Saol bişe almiyim.Ne konuşacaksın benimle.
Tolga:Edaya neden bileğimi kestiğimi söyledin
Seval:Şeyy ben bilmesini istedim.Onun sana zarar verdiğini görmesini istedim
Tolga:O bana zarar vermiyor.Ben onu her şeye rağmen seviyorum.
Seval:ama tolga o seni üzüyor.Seni değil o hakkıyı seviyor.
Tolga:Olsun ben onu her şeye rağmen seviyorum.
Seval:Bu kadar kör müsün tolga o seni sevmiyor sevmeyecekte.Çevrende olup bitenleri gör artık (kapıyı çeker ve gider.)
Tolga:Ne demekti şimdi bu ?

Dışarıda Seval kendi kendine konuşur.

Seval: (ağlayarak) neden tolga neden hele daha edayı düşünüyorsun.onun seni sevmediğini görmüyor musun.seni seviyorum ama sen bunu göremeyecek kadar körsün.

Harunla edada eve gelmişlerdir.Eda günlüğünü yazmaktadır odasında.

Eda:Canım bebeğim sonunda baban sen ve ben hep beraberiz.O kadar sıkıntılı günden sonra hep beraberiz.İlk başta ondan kaçarak onu sevmediğimi söyleyerek nede büyük hata etmişim.Aslında her şeyi ilk baştan yapmış olsaydık beklide her şey daha kolay olacaktı.Herşey yavaş yavaş yoluna giriyor gibi ama annemden babamdan ailemden ayrı olmakta bir o kadar zor. (o sırada Harun içeri girer.eda hemen günlüğünü kapatır.)

Harun:napıyorsun burada canım
Eda:hiçç
Harun:o elinde ki ne?Günlük mü
Eda:Evet
Harun:bakabilir miyim.
Eda:hayır :) bu günlüğü ilk önce meleğim okuyacak sonra sen :)
Harun:Tamam öyle olsun.Bu arada kaç aylık oldu ne zaman öğreniyoruz cinsiyetini.
Eda:4.5 aylık oldu
Harun:Bir ara doktora gidelim.Belki cinsiyetini öğrenebiliriz.
Eda:Tamam.
Harun:Keşke senin gibi güzeller güzeli bir kızımız olsa.
Eda:Sağlıklı doğsunda cinsiyeti önemli değil
Harun:Tabi canım sağlıklı olması çok önemli ama yinede kızımız olsun istiyorum ben
Eda:Ne yani erkek olursa sevmiyicek misin
Harun:Olur mu öyle şey o zamanda babasına çeker
Eda:babası gibi çapkın olmasında =)
Harun =)

Meldada sınav sonuçları açıklanmış mı diye internete bakmaktadır.

Melda:Hımm bakalım sınav sonuçları açıklanmış mı?
Türkan hanım:Napıyorsun kızım
Melda:Hiç anne sınav sonuçları açıklanmış mı diye bakıyorum.
Türkan Hanım:Ya hemen bak o zaman bende meraklandım şimdi.
Melda:Bakıyorum anne bir saniye….Evet açıklanmış bakalım kazanmış mıyım.
Türkan Hanım:eee kazanmış mısın
Melda:İnanmıyorum..
Türkan Hanım Noldu kızım???
Mystical

Mystical

MesajKonu: Geri: 16.Bölümden Devam...   16.Bölümden Devam... EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 10:03 am

13.Kısım

Türkan Hanım:Söylemeyecek misin kızım
Melda:Anne..ben sınavı kazanmışım
Türkan Hanım:Zaten iyi geçmemiş miydi kızım neden bu kadar şaşırdın
Melda:Bilmiyorum.Ben kazanamam diye düşünmüştüm.
Türkan Hanım:Şimdi bunu babanada söylemen lazım
Melda:Evet nasıl bir tepki verecek acaba
Türkan Hanım:Çok iyi bir fırsat bu karşı çıkacağını sanmıyorum.Hemde senin olanları unutman için iyi bir fırsat kızım
Melda:Asla unutmam olanları anne ne olursa olsun.

Tolgada eve gelir koltuğa oturur.

Tolga:Bu ev sensiz çok sessiz eda.yanımda olmanı her şeyden çok isterdim.(annesinin resmini eline alır) Senden sonra onu da kaybettim anne.Oda yok artık kimsem yok. (der ve koltuğa uzanıp uyur kollarının arasındada annesinin resmi vardır.o sırada annesi rüyasına gelir.)

Tolga:Anne anne sen misin
Mesude Hanım:Evet benim oğlum
Tolga:Anne ben seni çok özlüyorum çok yalnızım sensiz.
Mesude Hanım:Yalnız değilsin oğlum senin bir baban var
Tolga:Hayır anne o benim babam değil.
Mesude Hanım:Sen kabullensende kabullenmesende o senin baban oğlum ve ben senin onunla iyi anlaşmanızı babalı oğullu bir şeyler yapmanızı istiyorum tek arzum bu senden.Edayıda üzme onun bebeğide senin durumuna düşmesin.
Tolga biranda uyanır annesinin resmine sarılır)

Tolga:İstediğini yapıcam anne..Eda bu günden itibaren benim için her ne kadar zor olacak olsada bitti o bebek bari babasını bilsin..

Sevalde sahilde dalgın dalgın dolaşırken nisayla çarpışır.Tabi nisayı tanımıyordur..

Nisa:Dikkatli olur musun biraz
Seval:Çok özür dilerim
Nisa:Sorun değil ama biraz daha dikkatli olabilirsin.Daha ilk günden derneğe geç kalıcam
Seval:Çok özür dilerim tekrar..

Nisa derneğe gider.Dernekte sevalgilin gittiği dernektir.yarım saat sonra nisayla Seval tekrar karşılaşırlar.

Nisa:Senin burada ne işin var
Seval:Ben bu derneğe üyeyim 1 yıldır
Nisa:Bende yeni kayıt oldum.Yurt dışından daha yeni döndüm.Zamanımı değerlendirmeye çalışıyorum.
Seval:Ben Seval memnun oldum
Nisa:Bende nisa
Seval:İyi anlaşıcaz galiba seninle
Nisa:Neden olmasın.Dernekten tanıdığım ilk kişi sensin.
Seval:Yavaş yavaş sende alışırsın ortama birazdan diğer arkadaşlarda gelirler.

O sırada içeriye tolga girer.
Seval:Aa hoş geldin tolga.
Tolga:hoş bulduk Seval
Seval:Bak bu nisa derneğe yeni üye olmuş.
Nisa:Meraba tolga
Tolga:Hoş geldin nisa hadi gidelim ders başlayacak birazdan. (içeri girerler.)

Dans koçu:Tolga eda artık olmadığına göre yeni partnerin nisa olacak.
Tolga:Tamam (ders biter dışarı çıkıp konuşurlar.)

Nisa:Akşam hep beraber bir yerlere gitmeye ne dersiniz?
Tolga:Neden olmasın
Seval:Bence de iyi fikir.

Harun da holdingdedir.Edayı arar.

Harun:Eda hazırlan doktordan randevu aldım.
Eda:Neden
Harun:Dün konuşmuştuk ya
Eda:haa evet tamam o zaman ben hazırlanayım.
Harun:Tamam canım 20 dk sonra geliyorum seni almaya.

(eda hazırlanır harunda gelmiştir.)

Harun:Eee nasılsın heyecan varmı
Eda:Bilmiyorum benim için sorun değil öğrenip öğrenmemek sen meraklanıyorsun
Harun: =)

(hastaneye gelirler.)

Harun:Hadi canım gel.
Eda:Tamam
Hemşire:Eda hanım buyurun
Eda:Tamam (eda uzanır.)
Doktor:Evet bakalım küçüğümüz bize cinsiyetini gösterecek mi
Harun dikkatli şekilde ekrana bakar.edada onu seyreder.
Doktor:Hım bakalım
Harun:Evet doktor hanım…
Doktor:Sanırım…………
Mystical

Mystical

MesajKonu: Geri: 16.Bölümden Devam...   16.Bölümden Devam... EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 10:04 am

14.Kısım

Doktor:Sanırım ufaklık bugün göstermeyecek
Harun:Yaa :/
Eda:Noldu üzüldün
Harun:Öğrenme hayaliyle gelmiştim.Böylece eşyalarını daha çabuk almaya başlayabilirdik
Doktor:2 hafta sonra tekrar gelin bir daha bakalım
Harun:Tamam.(doktor çıkar) Hazırlan çıkalım eda biraz dolaşırız.
Eda:Tamam canım. (eda toparlanır baş başa yürüyüşe çıkarlar.)
Harun: (edanın karnın okşayarak) Ufaklıkta senin gibi inatçı olacak desene
Eda:Ben inatçı mıyım
Harun:Tabii neler çektirdin bana bugünlere gelene kadar.Çok mu zordu baştan evet demek
Eda:Ama ablamı düşünüyordum.
Harun:Düşünüyordun da ne oldu yine Melda öğrendi.Olan bize oldu o kadar süre birbirimizi seve seve ayrı kaldık.
Eda:Doğru söylüyorsun neyse kapatalım bu konuyu
Harun:Bak şurada çay bahçesi var oturalım mı.

O sırada da nisa,Seval ve tolga buluşmak üzere o çay bahçesine gelmişlerdir.Edayla harunu görmezler onlardan biraz uzak ama bakınca görünen bir masaya otururlar.

Nisa:Ne kadar iyi oldu böyle hep beraber dışarı çıkmamız
Tolga:Evet
Seval:Evet öyle oldu (o sırada edayı görür) bir saniye ben hemen geliyorum.
Nisa:Tamam Sevalcim

Edagilin masaya yaklaşır

Seval:ooo eda nasılsın
Eda:Seval
Seval:Seval ya artık utanmada kalmadı sanırım sende eniştenle beraber oldun şimdi hele daha devam ediyorsun ablanın gözlerinin içine bakarak
Eda:Seval ne hakla hayatıma karışıyorsun sen
Harun:Sen kim oluyorsunda edaya kızıyorsun?? Sen onun neyi olduğunu sanıyorsun çek git şimdi buradan
Seval:Tamam ama eda sonra seninle konuşucaz. (Seval masasına doğru gider harunla edada onu izler.)

Harun:Amaa sevalin gittiği masadaki kız Nisa değil mi
Eda:Evet on benziyor
Harun:Gidip bir sorayım ne işi varmış onlarla diye.(gider.)

Seval:Ne oldu ne için geldin buraya diğer saçmalıklarınızı mı anlatmaya
Harun:Kes Seval.Ne işin var senin burada nisa
Nisa:Abii asıl senin ne işin var burada
Harun:Yürü gidiyoruz buradan
Nisa:Nereye ama ne oluyor
Harun:Yürü dedim
Seval:Nisa o senin abin mi
Nisa:Evet neyse ben gidiyorum kusura bakmayın

Harun:Yürü eda gidiyoruz.
Eda:Tamam Harun
Nisa:ne yaptığını sanıyorsun sen abi rezil ettin beni.
Harun:Nerden tanışıyorsun sen onlarla
Nisa:Dernekten
Harun:Hangi dernekten bahsediyorsun
Nisa:Bugün yeni kayıt oldum orda tanıştık neden bu kadar sinirlendin sen
Harun:Seni bir daha onların yanında görmek istemiyorum
Eda:Harun lütfen…
Nisa:Neden ama anlamıyorum
Harun:Sebebini daha sonra uzun uzun anlatırım
Nisa:peki abi istediğin gibi olsun

(o sırada eda sancılanır)

Eda:Aaaa
Eda:Sancı girdi..
Harun:Gel şöyle oturalım
Nisa:Abi?
Harun:Aslında öğrenmemen lazımdı ama söyleyelim bari
Harun:Eda 4.5 aylık hamile
Nisa:Ooo teyze oluyorum desene.Annemgilin haberi var mı
Harun:hayır yok sende sakın bişey söyleme
Nisa:Siz ne çeviriyorsunuz ya onu söyleme bunu söyleme onu yapma bunu yapma?
Harun:Sabret biraz zamanı gelince anlatıcam tüm olanları sana.İyi misin eda geçti mi
Eda:Evet canım daha iyiyim.Gidelim mi artık çok yoruldum.
Harun:Tamam canım gidelim.Nisa seni eve mi bırakayım yoksa bize mi gelmek istersin
Nisa:Size gelip olanları dinlemek isterim
Harun:Tamam o zaman bize gidelim..

(eve gelirler)
Nisa:Evet anlatın bakalım
Harun:Tamam ama en baştan anlatmaya gerek yok
Nisa:hayır her şeyi en baştan bilmek istiyorum.
Harun:Tamam.Ben şirketten bir kızı seviyordum evlenme teklif ettim cevaplamadı o günde bir kaza sonucu edayla tanıştık çok sıcak kanlıydı tanıştığımız hafta sonu ağvada beraber eğlendik sonra onun benim evlenme teklif ettiğim kızın kardeşi olduğunu öğrendim.Bir çok zorluğu geçip bu günlere geldik şimdi mutluyuz ama senin bugün takıldığın kişiler bizim mutsuzluğumuz için elinden geleni yaptılar ve yapıyorlar.
Nisa:Anladım..Çok zormuş işiniz biliyor mu peki şimdi edanın ablası olanları
Harun:Evet biliyor.
Eda:ben izninizle biraz dinleneyim çok yorgunum.
Harun:Tamam canım..nisa bilmediğin daha çok şey var ailemiz hakkında ama onları babam sana anlatır zamanı gelince
Nisa:Neden bahsediyorsun abi?
Harun:Zamanı gelince öğrenirsin.

Sevalle tolgada çay bahçesinde oturmaya devam etmektedir.

Seval:Bak birde edayı hele daha seviyorum diyorsun edanın gözü harundan başkasını görmüyor.Bu rezilliğe devam ediyor.
Tolga:Neden edaya karşı bu kadar öfkelisin naptı o sana?Siz en iyi arkadaş değil miydiniz.
Seval:Senin gözlerini açmaya çalışıyorum sadece
Tolga:Gerek yok Seval ben heşeyin farkındayım.Ama ayrıca söylemek istediğin bir şey varsa şimdi söyleyebilirsin.
Seval:Ne söyleyebilirim ki ben sana (saate bakar) ya ben geç kaldım işe gitmeliyim görüşürüz tolga
Tolga:Elbet öğrenicem Seval senin neden böyle davrandığını.

Meldada evde babasını bekler ve babası gelir.

Melda:baba biraz konuşabilir miyiz
Cemil bey:Tabi kızım ne konuda
Melda:baba şu girdiğim sınav..
Cemil Bey:Evet
Melda:ben o sınavı kazandım en kısa zamanda yurt dışındaki işime gitmem lazım.
Cemil Bey:Bu senin için büyük bir fırsat kızım ama ben yinede yanımızda kalmanı isterim.
Melda:En kısa zamanda gidyorum ben..

(cemil bey odasına çıkar Türkan hanımla konuşur.)

Cemil bey:Bütün herkes evden bir bir çıktı.ikisi evlendi biride şimdi iş için yurt dışına çıkıyor.
Türkan Hanım:Artık kendi hayatlarını kuruyorlar.
Cemil bey:Bir tek kerem kaldı bir de o kendini kurtarabilse okulu bitirip bir işe başlasa
Türkan hanım:Oda elbet işini kurup evlenip gidecek baş başa kalıcaz bu evde

Harunda nisayı eve bıraktıktan sonra eve geri gelir.

Eda:Sen misin Harun
Harun:Başka birini mi bekliyordun =)
Eda:Yok =)

Harunda gelir edanın yanında uzanır.

Harun:Yorucu bir gündü
Eda:Evet sevalin söyledikleri çok canımı sıktı.Neden böyle davranıyor bana hiç anlamıyorum.
Harun:Boşver canım sen üzme canını
Eda:Seni seviyorum canım
Harun:bende seni (tam edayı öpecekken telefon çalar arayan harunu tehdit eden kişidir)

Tehditçi:Meraba Harun arslanlı
Harun:Kimsin sen
Tehditçi:Hayatından çıktığımı mı sandın.Her şey o kadar kolay değil sende üzüleceksin.
Harun:Kimsin sen ne istiyorsun benden
Tehditçi:Sevdiğin kadınla berabersin diye her şey yoluna girdi sanma ikinizde üzüleceksiniz.
Harun:Edadan uzak dur.
Tehditçi:Yakında hemde çok yakında sende kaybetme duygusunu tadacaksın (telefonu kapatır)
Mystical

Mystical

MesajKonu: Geri: 16.Bölümden Devam...   16.Bölümden Devam... EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 10:05 am

15.Kısım

Kullanıcı avatarı

Eda:Ne oldu Harun
Harun:Daha dikkatli olmalıyız eda
Eda:Noldu Harun kimdi arayan
Harun:Bizim hakkımızdaki her şeyi bilen biri bundan böyle benden habersiz hiçbir yere gitme sana zarar verebilir.
Eda:Tamam ama sende kendine çok dikkat et.

Saat çok geç olmuştur.harunla eda birbirlerine sarılıp uyurlar.Sabah olur Harun erkenden kalkar.Edayı uyandırmak istemez işlerini halletmek için holdinge gider.

Sekreter:hoş geldiniz Harun bey.
Harun:Melda hanım odasında mı
Sekreter:Hayır henüz gelmedi.
Harun:Gelince haber verin bana
Sekreter:Tabi Harun bey..

Meldada istifasını vermek üzere şirkete gelir.

Melda:Harun bey odasında mı
Sekreter:Evet sizi bekliyor.
Melda:Beni mi?Allah Allah

Odaya girer.

Harun:Hoş geldin Melda seninle konuşmam lazım
Melda:Benim seninle konuşacak bir şeyim yok.Sadece istifamı vermeye geldim
Harun:Ne istifası bu
Melda:Yurt dışında çalışmaya gidiyorum.Bir alakam kalmadı artık burayla.
Harun:Melda bak zarar görebilirsin orda.
Melda:Ben bu kadar düşünüyorduysan baştan kardeşimle beraber olmayacaktın yada şimdi karışma hayatıma.
Harun:Melda bak o patlamayı yapanlar şimdi sanada zarar verebilir.
Melda:Bana en büyük zararı sen verdin.Al bu istifam artık gidiyorum ben..
Harun:Ben sadece seni uyarmak istemiştim.

Melda gider.Harunda polis arkadaşı taneri arar.

Harun:Taner yardımına ihtiyacım var
Taner:Noldu Harun yine mi birini bulmana yardım edicem
Harun:Hayır Taner.Telefondan biri beni arayıp tehdit ediyor.Ailemin başı dertte olabilir.Bu arayan kişiyi öğrenebilir miyiz.
Taner:Biraz uzun sürebilir ama öğrenebilme ihtimalimiz var.
Harun:Tamam o zaman bir ara buluşup uzun uzun konuşalım.
Taner:Tamam.

Nisada derneğe gitmek için evden çıkar.Yolda Seval arar.

Nisa:Alo
Seval:Neredesin nisa dün hakkında konuşalım diyecektim
Nisa:Derneğe geliyorum birazdan ama seninle konuşacak bir şeyim yok artık Seval.
Seval:Ne anlattı sana abin???
Nisa:Bunları gelince konuşsak daha iyi olacak sanırım..

(yarım saat sonra nisa ve Seval dernekte buluşurlar.)

Seval:Abin sana ne anlattı bilmiyorum ama asıl kötü olan eda.benim sevdiğim çocuğu elimden aldı hem abini hemde tolgayı parmağında oynattı şimdi tolga onun yüzünden acı çekiyor.
Nisa:Böyle olduğunu bilmiyordum.Ama şimdi abim ve eda çok mutlular her şey geride kaldı.
Seval:Daha 3-4 gün önce tolga eda yüzünden bileğini kesmiş buna ne diyeceksin ya
Nisa:Bak bunlar beni ilgilendirmez abim şuan mutlu ve bebekleri olacak ilgilenmiyorum gerisiyle.Abimin mutluluğuna engel olacak kişilerle de hiçbir alakam olamaz.
Seval:Benim derdim abini veya başkasını üzmek değil.Tolgayı üzgün görmek istemiyorum o kadar.
Nisa:Ortalığı karıştırmadığın sürece oda üzülmez.Eda abimle beraber ve tolgayla alakası yok.Şimdi işlerim var gidiyorum ben.

Nisada edayı daha yakından tanımak ister ve telefon açar.

Nisa:Meraba eda ben nisa
Eda:Bir sorun mu var
Nisa:Yok sadece seni daha yakından tanımak istiyorum.Bir yerlerde buluşup kız kıza konuşalım mı.
Eda:Tamam..(biraz düşünür) ama olmaz Harun bana evden benden habersiz çıkma dedi.
Nisa:ne olacak ya boşver
Eda:Tamam o zaman
Nisa:Tamam saat 1 de ……. Cafede buluşalım o zaman.

Tolgada derneğe gelir.

Seval:Hoş geldin tolga
Tolga:Nisayla konuşabildin mi
Seval:Evet konuştum.
Tolga:Gerçekten abisimiymiş Harun
Seval:Evet
Tolga: (şaşkın halde)neyse benim gitmem lazım
Seval:nereye daha yeni geldin
Tolga:Şeyy işim vardı bugün gitmem lazım görüşürüz sonra Seval
Seval:ne oldu ki şimdi Allah Allah

Tolga:İnanmıyorum buna harunla kardeş olduğumuz düşüncesi bile beni deli ediyorken şimdide dans partnerim kardeşim çıktı neden her yerde karşıma çıkıyorsunuz.Herşeyi bir yere bırakmak isterken hep karşımdasınız nasıl unutabilirim ki böyle off

Tolganın telefonu çalar arayan metindir.

Tolga:Efendim metin
Metin:Nasılsın tolga iş bulabildin mi
Tolga:Her şey üzerime geliyor metin.İşte bulamadım
Metin:Sıkma canını ben patronla konuştum işe geri dönebilirsin.
Tolga:Saol metin
Metin:başka ne sorun var edayla ilgili mi
Tolga:hayır annemin benden sakladığı bir sırla ilgili.
Metin:Ne sırrı bu tolga
Tolga:Şimdi bunu anlatamam
Metin:Tamam sen bilirsin yarın işte görüşürüz o zaman
Tolga:Saol her şey için metin.

Edada nisayla buluşmak için hazırlanırken telefon çalar arayan cemil beydir.

Eda:Alo (ses yoktur.)Alo kimsiniz
Cemil Bey:Kızım
Eda:Baba baba nasılsın
Cemil Bey:İyi misin kızım o adam sana bakabiliyor mu
Eda:Ben iyiyim baba sen nasılsın
Cemil Bey:iyiyim kızım
Eda:baba ben ben seni çok özledim.
Cemil Bey:Sadece sesini duymak istemiştim (der ve telefonu kapatır.)
Eda:Baba..Babaaa..(yere otuturur ağlayarak) sizi çok özledim size yalan söylemek istemiyorum artık ama üzülmenizi de istemiyorum.Nasıl derim ben sana tolgayla beraber değilim harunla beraberim diye off offf

Eda kendini toplar ve nisayla buluşmak için kafeye gider

Eda:Çok bekletmedim ya
Nisa:Yok yeni geldim sayılır.Sen ağladın mı
Eda:Önemli bir şey değil
Nisa:ne oldu
Eda:Babamla konuştumda biraz duygulandım.
Nisa:Anladım.Sabah sevalle konuştuk tolgayla ilgili birkaç şey anlattı.
Eda:ne gibi
Nisa:Seval tolgayı seviyormuş bundan haberin var mıydı.
Eda:Yaa haberim yoktu.
Nisa:Belikli o yüzden sana karşı bir siniri öfkesi var
Eda:Söylediğin için saol
Nisa:Sadece seninle iyi anlaşmak istiyorum o kadar.Eee yiğenim nasıl cinsiyeti belli mi
Eda:Hayır dün gittik harunla doktora ama belli değildi
Nisa:Anladım.
Eda:Kalkalım mı artık Harun eve dönmeden gideyim eve
Nisa:tamam o zaman kalkalım

(hesabı öderler ve kafeden dışarı çıkarlar tam taksiye binecekken tehditçilerde edayı takip etmiştirler.)

Silah sesi duyulur.

Eda:Aaaaaaaaaaaa!!!
Mystical

Mystical

MesajKonu: Geri: 16.Bölümden Devam...   16.Bölümden Devam... EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 10:06 am

16.Kısım

Eda korkudan bayılmıştır.Çevredekiler başına toplanır.

Nisa:Edaa eda iyi misin
Çevredekiler:Korkmayın sadece bayılmış.
Nisa:kimdi onlar ya ne istiyorlar edadan ya abimi aramalıyım hemen

Nisa:Abi
Harun:Efendim nisa
Nisa:Abi şeyyy
Harun:Kötü bir şey mi var nisa
Nisa:Abi biz edayla dışarı çıkmıştık.Birileri bize doğru ateş etti.
Harun:Neee? İyi misiniz eda nasıl neredesiniz hemen geliyim.
Nisa:iyiyiz bir şey olmadı …………cafedeyiz.
Harun:Tamam bekleyin geliyorum.

(15 dk sonra Harun gelir.Edada ayılmıştır bir köşede oturuyordur.)

Eda: (ağlayarak) Harunnn çok korktum bir an senden sonsuza dek ayrılacağımı sandım
Harun:(edanın yanına oturur.sarılarak) Korkma canım her şey geçti.Sakin ol.Bizi ayırmaya kimsenin gücü yetmez.
Eda:hep yanımda ol Harun hiç ayrılmayalım seni çok seviyorum.
Harun:Bende canım.hadi kalk arabaya götüreyim seni.(edayı kucağına alır ve arabaya bindirir.)

Harun:Nisa sende bundan böyle çok dikkatli ol
Nisa:Onlar kim abi ne istiyorlar bizden
Harun:Bilmiyorum nisa öğrenmeye çalışıcam.Sen bugün edanın yanında kalır mısın.Bende kimmiş öğrenmeye çalışayım.
Nisa:Tamam abi.
Harun:Hadi bin arabaya sizi eve bırakayım.

(eve varırlar.)

Harun:Canım ben gidiyorum.
Eda:Gitmesen yanımda kalsan.Çok korkuyorum.Ya sana zarar verirlerse.
Harun:Korkma canım bana bir şey yapamazlar.
Eda:Sen yinede çok dikkatli ol
Harun:Tamam.Nisa seninle beraber bugün bir sorun olursa beni arayın mutlaka.
Nisa:Tamam abi sen merak etme bizi.

Nisa:İyi misin biraz daha eda
Eda:Evet iyiyim saol nisa.

(Harun taneri arar.).

Harun:Taner bugün buluşup şu işi konuşalım diyorum.
Taner:Tamam.
Harun:Tamam o zaman ben şimdi yanına geliyorum.
(Harun tanerin yanına gelir.)
Taner:hoş geldin Harun.Sorun ne anlat bakalım.
Harun:Birkaç kere telefondan tehditler geldi sonra şirketin önünde patlama ve bugünde sevdiğim kadını takip edip ateş etmişler.
Taner:Bir şey olmadı değil mi
Harun:hayır neyse ki bir şey olmadı.
Taner:telefonunu dinlemeye alalım.Birde geçmiş telefon kayıtlarını bulalım.Belki bir şeyler elde ederiz.
Harun:tamam benim şimdi edanın yanına gitmem lazım çok korkmuş yanında olmam lazım.
Taner:tamam bir şeyler bulursam seni ararım.
Harun:Saol Taner.

(Harun eve gelir.)

Harun:ben geldim canım.
Eda:Hoş geldin Harun
Nisa:hoş geldin abi hallettin mi
Harun:Evet nisa arkadaşımla konuştum bir şeyler bulmaya çalışıyor.
Nisa:Neyse sen geldiğine göre ben gideyim.
Harun:Bu saatten sonra bir yere gidemezsin.Burda kal.
Eda:Evet nisa burada kal bugün.
Nisa:Tamam o zaman.

Harun:Sen nasılsın eda.daha iyisin değil mi
Eda:Evet canım iyiyim
Harun:Neler yaptınız bakalım.
Nisa:Hiç işte sohbet ettik.Neyse ben odama çıkayım sizde biraz baş başa kalın
Harun:çık çık ;)
Eda:Harun =)
Harun:Napiyim çok özledim seni.
Eda:Bende canım.
Harun:Şu evlilik işinide biran önce halledelim.Yarın beraber gidip gün alalım mı birtanem
Eda:Ya yine takip ederlerse bizi.
Harun: (edaya sarılır) Korkma canım ben yanındayken bir şey yapamazlar.Ben senide bebeğimizi de korurum.
Eda:Tamam o zaman.Harun ablamı görüyor musun şirkette.
Harun:ee şeyy ablan yurt dışına gidiyormuş
Eda:Neden ama
Harun:Orada çalışacakmış.
Eda: (ağlayarak)Hep bizim yüzümüzden Harun.Herkesin hayatı alt üst oldu yapamıyorum böyle artık.
Harun:Her şey yoluna girecek eda.

Melda da uçak biletini almak için arabasına biner ve yola çıkar.

Melda:evet her şeyi burada bırakıyorum artık sadece 2 gün sonra yola çıkıyorum.(ters şeritten araba meldanın arabasına doğru gelir.)Napıyor bu adam böyle ne biçim araba kullanma bu.(iyice arabaya doğru gelir çarpacak dereceye kadar yaklaşır.)Hayır olamazzzz!!!
Mystical

Mystical

MesajKonu: Geri: 16.Bölümden Devam...   16.Bölümden Devam... EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 10:08 am

17.Kısım

Direksiyonu çevirir.Araba etrafında döner ama a bir şey olmaz

Melda:Ucuz atlattım.Napmaya çalışıyordu o adam.(biraz düşünür.)Harunun bahsettiği adam olabilir mi bunlar.Yok yok olamaz.Neyse gidip bileti almam lazım. (tekrar yola çıkar.biletini alıp eve gelir.)

Türkan Hanım:Aldın mı kızım
Melda:Evet anne yarın öğlede yola çıkıyorum.
(Türkan Hanım meldaya sarılır.)
Türkan Hanım:Hiçbir şeyi takma kafana kızım her şey geçecek
Melda:ben iyiyim anne şimdi dinlenmek istiyorum.

Feyyaz beyde çalışma odasında tolgayı arar.Saadet hanımda kapıdan onları dinlemektedir.

Feyyaz Bey:Konuşabilir miyiz tolga
Tolga:Benim sizinle konuşacak bir şeyim yok.
Feyyaz Bey:Ama bak annen bana söylememişti hamile olduğunu.
Tolga:Bunları duymak istemiyorum.(der ve kapatır.Saadet hanım içeri girer.)

Saadet Hanım Feyyaz beyin yakasından tutar

Saadet Hanım: (ağlayarak ve sinirli bir şekilde)Sen görüşüyor musun o kadınla hele daha
Feyyaz Bey:Sakin ol saadet o öldü.
Saadet Hanım:O senin için hiç ölmedi ölmeyecekte biliyorum.
Feyyaz Bey:Ben oğluyla konuşuyordum.
Saadet Hanım:Yani ondan olan oğlunla değil mi hadi konuş doğruları söyle
Feyyaz Bey:Sen nerden biliyorsun bunu saadet
Saadet hanım:Çık buradan defol git evden zarar veremeyeceksin artık bize.

Feyyaz Bey daha fazla sinirlenmemesi için evden çıkar.Saadet Hanımda çalışma odasında mesude hanımın evinin adresini arar.

Saadet Hanım:Nerde buralarda bir yerlerde olmal.Hahh işte buldum..
(adresi yazar.şoförün yanına gider.)

Saadet Hanım:Beni bu adrese götür.
Şoför:Peki Saadet hanım…
(adrese gelirler saadet hanım kapıyı açar.tolga kapıyı çalar.)

Saadet hanım:Nerede o
Tolga:Kimden bahsediyorsunuz.Siz kimsiniz??
Saadet Hanım:Mesude nerde dedim.
Tolga:Annemi kaybettik
Saadet Hanım:Sen sen onun çocuğusun demi.bırakın artık kocamın peşini bizim çocuklarımız var.
Tolga:Siz ne dediğinizi sanıyorsunuz.Benim annem size hiçbirşey yapmadı.Böyle hakaret edemezsiniz.
(bağrışmaları duyan şoför yukarı çıkar.)

Şoför:gelin saadet hanım gidelim
Saadet Hanım:ben hiçbir yere gelmiyorum.Mesudeyle konuşucam..
Şoför:hadi saadet hanım gidelim.(beraber giderler.tolgada kapıyı örtüp içeri girer.)

Tolga:Bunları yaşadığıma inanamıyorum.Kadın resmen gelip hakaretler savurdu.Ne yaptıklarını sanıyor bunlar.Dayanamıyorum artık.

Harun,Eda ve Nisada beraber film izlerler.

Nisa:Ya yiyecek bir şeyler yok mu bu evde.
Eda:Var canım gel hazırlayalım.
Harun:Sen gitmeseydin eda nisa halleder.
Eda:olur mu öyle şey Harun
Nisa:İki dk çalıyorum senden edayı abi kusura bakma artık
Harun:tamam napalım artık.çabuk gelin yalnız

Mutfağa gelirler.

Nisa:Abimi böyle mutlu görmek çok sevindiriyor beni.Seni çok seviyor.
Eda:bende onu çok seviyorum.

Harun:Çabuk gelin ama film biticek nerdeyse nerde kaldınız.

Nisa:geliyoruz abi.Hadi gidelim eda yoksa abim gelecek buraya

Eda:Geldik işte
Harun:Gel bakalım şöyle
Nisa:Ayy benim çok uykum geldi ben yatmaya gideyim en iyisi.
Eda:Otursaydın nisa
Nisa:Yok edacım saol ben yatayım
Harun:İyi geceler nisa =)
Nisa:Sizede =)

Harun:Evet baş başa kalmamız iyi oldu.
(eda harunun omzuna başını koyar)
Harun:Diyorum ki bir ara yine mi gitsek ağvaya
Eda:Ne için
Harun:Bilmem eski günlerimizde ki gibi eğlenmek için ama tek fark bebeğimizin olması.
Eda:Olur.Kafamızı dağıtmak içinde iyi olur.
Harun:Evet.O zaman ben yarın işlerimi halledeyim yarın akşam yola çıkalım tamam mı.
Eda:Tamam Canım
Eda:Ayy
Eda:Tekme attı benim küçük meleğim
Harun elini edanın karnına koyar.
Harun:Sizi çok seviyorum.Yatalım mı artık
(Harun edayı kucağına alır.)
Eda:Napıyorsun indir beni.
Harun:Sadece yorulmanı istemiyorum =)
Sabah olur nisa erkenden kalkar ve gider.Sonrada Harun kalkıp güzel bir kahvaltı hazırlayıp edayı uyandırır.

Harun:Canım hadi kalk sabah oldu
Eda:Biraz daha lütfennn
Harun:Hadi ama kahvaltıda tek mi bırakacaksın beni.
Eda:tamam o zaman kalkıyorum
(kahvaltılarını yaparlar.)
Harun:Eda benim holdinge gidip işlerimi halletmem lazım.Ama seni evde bırakamam tek başına.Sende benimle gel holdinge ordanda beraber geliriz eve tamam mı canım.

(hazırlanır ve çıkarlar.)

Meldada eşyalarını hazırlarken eşyalarının arasında bir dosya bulur.

Melda:Bu dosyanın bende ne işi var.Bunu götürmem lazım holdinge bende kalmış.

Meldada holdinge gitmek için yola çıkar.

(Eda ile Harun holdinge gelirler.)

Sekreter:hoş geldiniz Harun bey
Harun:hoş bulduk.hadi gel eda odama geçelim.

Tam odaya girecekken meldada gelir.

Sekreter:Sizde hoş geldiniz Melda hanım (der eda ve Harun dönüp meldaya bakarlar.)

Eda:Ablaaaa!!!
Mystical

Mystical

MesajKonu: Geri: 16.Bölümden Devam...   16.Bölümden Devam... EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 10:09 am

18.Kısım

Melda hemen şirketten çıkmak için arkasını döner eda peşinden koşar.

Eda:Abla lütfen bir dinle.
Melda edanın kollarından tutup sarsarak
Melda:Yeter tamam mı defol git hayatımdan ikinizide görmek istemiyorum.Lanet olsun

Edayı iter ve dosyaları suratına fırlatıp gider.harun Hemen edanın yanına koşar.

Harun:İyi misin eda hadi kalk
Eda:yeter dayanamıyorum artık.hataydı bizim beraber olmamız.herşey hataydı.
Harun:Eda söyleme böyle yakında düzelicek her şey.
Eda:Hiçbirşeyin düzeldiği yok.Öz ablam bana düşman ne kadarda öfkeli bana karşı görmüyor musun
Harun:hadi kalk eda her şey geçicek
Eda:Yalnız kalmak istiyorum (der ve holdingden dışarı çıkar.harunun içine sinmez gizlice onu takip eder.)

Eda:off nasıl devam ederim böyle.Ablamın gözlerinin içine baka baka nasıl beraber olurum onun sevdiğiyle.Napacağımı bilmiyorum artık.(banka oturur.eliyle karnını ovalayarak) annen çok kararsız meleğim.babanı çok seviyorum ama ablama bunu yapmaya devam edemem

(o sırada Harun gelir yanına)

Harun:İyi misin eda
Eda:Harun!ne işin var senin burada
Harun:Seni yalnız bırakamazdım.
Eda: (omzuna yaslanarak) Dayanamıyorum artık Harun.O benim ablam.Nasıl devam ederiz böyle.
Harun:Eda bizim bir bebeğimiz olacak onun için dayanmalıyız.
Eda:Ama o benim ablam onun bana nefretle bakmasına dayanamıyorum Harun.Canımı çok yakıyor.
Harun:Hem ablan yurt dışına gidiyor orda belki kafasını dağıtacak bir şeyler bulur.
Eda:Offfff (sarılırlar)
Harun:hadi kalk gidelim eda her şeyi biran önce halledelim.nikah tarihini de bugün alalım
Eda:Olmaz Harun böyle yapamayız.
Harun:Birazda bizi düşün eda.Hayır lafını kabul etmiyorum hadi bin arabaya gidiyoruz.
Eda:Harun
Harun:Sus eda başka bir şey duymak istemiyorum gidiyoruz..
(yola çıkarlar.)

Tolgada iştedir.Metinle konuşurlar.

Metin:Nasıl gidiyor tolga.Edayla durumlar nasıl
Tolga:Eda yok artık metin.O istediği hayatı seçti.
Metin:Ama sen edayı sevmiyor musun nasıl vazgeçeceksin ondan
Tolga:Artık eda yok.
Metin:Sevalle konuşuyor musunuz
Tolga:Sevalle konuşmadık hiç.Yalnız bana karşı bir ilgisi var gibime geliyor.
Metin:Yok ya sen yanlış anlamışsındır.
Tolga:Umarım öyledir.Neyse ben çıkıyorum.Biraz dolaşıcam.
Metin:Tamam tolga

(tolga gider metinde kendi kendine kavuşur.)

Metin:Umarım öyle bir şey yoktur.

Meldada sahilde bir bankta otururmuştur.kendi kendine konuşur.

Melda: (ağlayarak) neden bana bunu yapıyorsunuz.Acımı gömmeye çalışırken siz karşıma çıkıyorsunuz.ama yok mutlu olamayacaksınız.Mutlu olmamanız için elimden geleni yapıcam.
Gitmiyorum yurt dışına falan.Burada kalmaya devam edicem.hatta şimdide feyyaz beyin yanına gidip olanları anlatıcam.

(yola çıkar harunun evine gider.Kapıyı hizmetli açar.)

Hizmetli:hoş geldiniz Melda hanım
Melda:Feyyaz bey içeride mi
Hizmetli:Evet buyurun salonda.
Melda içeri girer.

Feyyaz Bey:Hoş geldin kızım geç içeri.
Melda:Sizinle konuşmam gerekenler var.
Feyyaz Bey:Tabi kızım ne hakkında konuşucaz.
Melda:Harun ve benim hakkımda….

Bu sırada Harun ve edada nikah günü almak için nikah dairesine giderler.

Harun:Biz gün alacaktık memur bey.
Memur:Tabi ne zaman için
Harun:Ne kadar erken olursa o kadar iyi olur.
Memur:Bakıyorum şimdi…..Hımm iki hafta sonrası boşmuş.Uygun mudur?
Harun:Tamam çok güzel.
Memur:Bunlar gerekli olan evraklar.Biran önce getirin adınızı yazalım.
Harun:Tamam teşekkürler.

Harun:Hadi eda gidip biran önce halledelim
Eda:ben emin değilim Harun.Nasıl yaparız bunu ablama
Harun:Benim ablanla bir ilişkim kalmadı eda.Unut artık geçmişi.Geleceğimize bakalım.
Eda:Unutamıyorum Harun.Ailemin gözlerine bakara ben eniştemle evlendim diyemem.
Harun:Bizi bebeğimizi düşünmüyor musun eda.Biz ayrılırsak bebeğimize ne olacak
Eda:Düşünüyorum tabi…
Harun:Tamam o zaman karşı gelme evlenicezzz…
Eda:Bilmiyorum yinede..
Harun:Biz hastaneye geçen hafta gitmiştik değil mi.
Harun:yani cinsiyetini öğrenebilicez.
Eda:Doğru..Unutmuşum ben.
Harun:O zaman şu işlerimizi halledip gidelim mi
Eda:Tamam canım olur.

(işlerini halledip nikah dairesine geri dönerler.)

Harun:Buyurun her şey tamam
Memur:Tamam iki hafta sonrasına yazdım adınızı
Harun:Teşekkürler..(nikah dairesinden ayrılıp arabaya binerler.)

Harun:Evet eda şimdi hastaneye gidebiliriz.
Eda:Tamam canım gidelim.

(hastaneye gelirler.)

Doktor:hoş geldiniz eda hanım buyurun sizi şöyle alalım.
Eda:Teşekkürler
Doktor:Sanırım bu sefer cinsiyetini öğrenebilicez.
Harun dikkatli şekilde monitöre bakar.

O sırada meldada Harun ile aralarında olanları feyyaz beye anlatır...

Melda:Biz Harunla ayrıldık feyyaz bey.
Feyyaz Bey:küçücük sorunları dert edip niye ayrıldınız.Ben sizi barıştırırım.Hem harunda çok pişmandır şimdi.
Melda:Hiç sanmıyorum Feyyaz bey.Harun hayatından gayet mutlu.
Feyyaz Bey:ne demek bu Kızım
Melda:Harun beni aldattı.Hemde kız kardeşimle.
Feyyaz Bey:Nasıl.!!!!!!!!

Feyyaz bey nasıl bir tepki verecek.Eda ile harunun bebeğinin cinsiyeti ne olacak hepsi bir sonraki kısımda
Mystical

Mystical

MesajKonu: Geri: 16.Bölümden Devam...   16.Bölümden Devam... EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 10:14 am

19.Kısım

Feyyaz Bey:Ne diyorsun sen kızım
Melda:Evet duydunuz.Benim içinde her ne kadar kabullenemez bir durum olsa da bu doğru.Beraber kalıyorlar.
Feyyaz Bey:Bu olamaz.Bir yanlışlık olmalı.
Melda:Ben söyleyeceğimi söyledim.Şimdi izninizle kalkayım.
Feyyaz Bey:ne diyeceğimi bilmiyorum.
Melda:Bir şey demenize gerek yok.İyi günler. (gider.)

Feyyaz Bey:O kızdan ayrılmalı.Çevredekilerden biri duyarsa ne der hakkımızda

(o sırada nisa gelir.)

Nisa:kimdi gelen baba
Feyyaz Bey:Melda geldi.
Nisa:Niye gelmiş
Feyyaz Bey:Abin ile ilgili konuştuk biraz.
Nisa:ne dedi sana
Feyyaz Bey:Abinle Melda ayrılmışlar.meldanın kardeşiyle beraber mi Harun.
Nisa:yaa
Feyyaz Bey:bunu ailemize nasıl yapar Harun.
Nisa:Hiç değilse meldayla evlenmemesi iyi olmuş.Ya mutsuz olsaydılar evlenip.
Feyyaz Bey:Hayır o kızdan ayrılıp tekrar meldayla beraber olacak.
Nisa:Baba bu olacak şey mi.Abim neyi isteyip istemediğini bilir.Karışacak değiliz.
Feyyaz Bey:Ben holdinge gidiyorum nisa
Nisa:Tamam baba git.
(feyyaz bey çıkar nisada harunu arar)

Harun:Efendim nisa
Nisa:Abi sana anlatacaklarım var.
Harun:Nisa sonra konuşsak şimdi hastanedeyiz.
Nisa:bir sorun mu var abi.
Harun:hayır bebeğin cinsiyetini öğrenmek için geldik.Ben seni birazdan ararım tamam mı
Nisa:Tamam abi. (telefonu kapatır)Evet doktor hanım cinsiyeti ney.
Doktor:bir kızınız olacak.
Eda:kızımız mı olacak şimdi.
Harun: =) baba olacağıma inanamıyorum hele daha
Doktor:Kalkabilir siniz eda hanım.
Eda:Teşekkürler doktor hanım.

Eda hazırlanıp kalkar.Harun edaya sarılır.

Harun:Seni her şeyden çok seviyorum eda
Eda:Bende seni aşkım.bu arada Nisa ne diyordu.
Harun:Bilmiyorum şimdi arıyıcam.(arar.)

Harun:Evet nisa şimdi konuşabiliriz.
Nisa:yiğenimin cinsiyeti neymiş abi.
Harun:Kızım olacakmış.
Nisa:Hayırlı olsun.Hep mutlu olursunuz umarım abicim.
Harun:Teşekkürler nisa.sen ne konuşucaktın benimle.
Nisa:Biraz önce Melda geldi eve.
Harun:Ne için gelmiş.
Nisa:Babamla konuştu.ayrıldığınızı söyledi.
Harun:Umrumda bile değil.
Nisa:Ama edayla beraber olduğunuda söyledi.
Harun:İyilik yapmış oldu bana.Ben edayla gayet mutluyum kimse bunu bozamaz.
Nisa:haberin olsun diye söylemiştim.
Harun:Saol nisa söylediğin için.Şimdi nerde babam
Nisa:Holdinge gitti.
Harun:tamam nisa sonra görüşürüz.
Nisa:Edaya selam söyle iyi bakın yiğenime.
Harun:Tamam =)) (telefonu kapatır.)

Eda:Ne olmuş?
Harun:Melda babama her şeyi anlatmış.
Eda:Neeee??? Offff her şey kötüye gidiyor.
Harun:Hayır öğrenmeleri iyi oldu.Elbet bir gün öğreneceklerdi.
Eda:Ama bu şekilde öğrenmeleri iyi olmadı.
Harun:olsun elbet bir şekilde hallederiz bunuda.Hadi seni eve bırakayım sonrada babamın yanına gideyim.

(eve gelirler.)

Harun:Hadi canım görüşürüz.
Eda:Kendine dikkat et bana haber vermeyi unutma.
Harun:tamam canım kızımıza iyi bak
Eda: =)

(eda eve girer.harunda holdinge gelir.)

Harun:Babam odasında mı
Sekreter:Evet Harun bey
Harun:teşekkürler (odaya girer.)

Feyyaz bey:Sen neler yaptın böyle.
Harun:Ne yapmışım
Feyyaz Bey:Bilmiyormuş gibi yapma Harun.Melda ve senden bahsediyorum.
Harun:Öğrenmen iyi oldu.Ben edayı her şeyden çok seviyorum
Feyyaz Bey:Bunu ailemize nasıl yaparsın.bunu millete nasıl açıklarız.
Harun:Sen sadece itibarımızı düşünüyorsun.Ben edayla mutluyum onu her şeyden çok seviyorum ve bizim bir bebeğimiz olacak.
Feyyaz Bey:ben bu şirketi bu aileyi buralara getirene kadar ne zorluklarla uğraştım.
Harun:O yüzden mi annemi bırakıp sevdiğin kadınla beraber oldun.annemi bu hallere getirdin.
Feyyaz Bey:Git buradan.Gözüm görmesin seni.
Harun:Merak etme gidiyorum..

(Harun holdingden çıkar.Eşyalarını toplamaya evine gider.kapıyı nisa açar.)
Nisa:Hoş geldin abi bir sorun mu var.
Harun:babamla tartıştık.Eşyalarımı almaya geldim.
Nisa:barışırsınız abi.
Harun:Tek düşündüğü holdingin itibarı. (odasına çıkar.ardından annesi gelir.)
Saadet Hanım:Ne oluyor burada Harun.
Harun: (annesinin ellerinden tutarak) gidiyorum anne.
Saadet hanım:Nereye gidiyorsun oğlum
Harun:Kendi evime anne.
Nisa:hadi anne gel biz aşağı inelim.
(Nisa annesiyle beraber aşağı iner harunda eşyalarınıda alıp evden çıkar.Edayı arar.)

Harun:Nasılsın canım
Eda:İyiyim ne oldu konuştun mu babanla.
Harun:Evet birazdan eve geliyorum yoldayım.Birşey lazım mı
Eda:hayır canım çabuk gel
Harun:tamam canım. (telefonu kapatır.)

Kızını merak eden cemil bey tolganın evine gider.Tolga kapıyı açar.

Cemil bey:Kızım nerede
Tolga:Cemil amca şeyy..
(cemil bey zorla içeri girer.)
Cemil Bey:Edaa….edaaa neredesin kızım
Tolga:Eda burada değil.
Cemil Bey:Nerede kızım.

O sırada kapı çalar Seval gelmiştir.

Tolga:Hoş geldin Seval
Seval:hoş bulduk tolga.cemil amca sen napıyorsun burada.
Cemil Bey:Kızımı almaya geldim.
Seval:İyide eda burada değil ki
Tolga:Seval...bir dk gelir misin benimle
Seval:Peki tolga (odaya geçerler)
Tolga:Seval gerçekleri söylemeyecektin umarım.
Seval:ne dememi bekliyorsun.Onunda öğrenmesi lazım.
Tolga:Bunu biz bilemeyiz.Onların ailesi ne zaman uygun görürlerse o zaman söylerler.
Seval:ne çabuk unuttun edanın sana yaptıklarını.
Tolga:Eda bana bir şey yapmadı.
Seval:Tabi öyledir.Ben gidiyorum söylemeye (tolga kolundan tutarak)
Tolga:benim için Seval lütfen
Seval:Peki tolga sadece senin için (içeriye giderler.)
Cemil Bey:Kızım nerde dedim size.
Seval:Benim evimde cemil amca
Cemil Bey:Ne işi var orada.
Seval:Tolgayla biraz tartışmışlardı da.
Tolga:Evet Cemil amca
Cemil bey (tolganın yakasından tutarak) Kızımı üzersen seni öldürürüm.

(evden dışarı çıkar.)

Tolga:Saol Seval
Seval:bunu sadece senin için yaptım tolga.Eda umrumda bile değil.Neyse görüşürüz.
Tolga:Tamam Seval görüşürüz

(sevalde evden gider.)

Harun eve gelir.

Eda:Hoş geldin canım
Harun:hoş bulduk birtanem
Eda:Ee neler konuştunuz babanla.
Harun:Boşver eda tartıştık işte.
Eda:İstemiyor işte beni.
Harun:Onunla alakası yok sadece holdingin itibarını düşünüyor.Duyanlar ne diyecek onu düşünüyor.
Eda:Offf
Harun edaya sarılır.
Harun:Üzülme eda Umrumda değil hiç kimse sen benimsin.

(meldada holdingteki işine geri döner.harunun odasına gizlice girip bir şeyler öğrenmeye çalışır.)

Melda:bakalım bir şeyler bulabilecek miyim.Burda ev adresi var.bakalım ne eviymiş bu.

(adrese gider.Kapıyı çalar.Kapıyı Harun açar.)

Harun:Melda!!
Mystical

Mystical

MesajKonu: Geri: 16.Bölümden Devam...   16.Bölümden Devam... EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 10:16 am

20.Kısım

Harun:Melda ne işin var senin burada.
Melda:Demek burada kalıyorsunuz.Ama bunu bilin ki size rahat yüzü yok artık.İkinizde bana yaptıklarınızın bedelini ödeyeceksiniz. (der ve gider.)

Eda:O kim canım
Harun:Hiç kimse
Eda:Kapı çalmadı mı ama
Harun:Yok çalmamış.

Melda:her şeyin hesabını vereceksiniz.beni aldatmanın,kandırmanın bedeli büyük olacak. (tolgayı arar.)

Melda:Alo Tolga
Tolga:Efendim Melda abla bir sorun mu var
Melda:İşin yoksa buluşup konuşabilir miyiz.
Tolga:Tabi ne zaman
Melda:Şimdi ……. Çay bahçesine gelir misin
Tolga:Tamam Melda abla şimdi geliyorum. (20 dk sonra gelir)
Melda:Hoş geldin tolgacım
Tolga:hoş bulduk Melda abla çok bekletmedim ya.
Melda:Sorun değil.
Tolga:ne konuşacaktın benimle.
Melda:Edayla ilgili konuşmak istiyorum seninle.
Tolga:Eda konusu kapandı benim için
Melda:Sevmiyor muydun sen edayı.Ne çabuk vazgeçiyorsun aşkından
Tolga:Bunu ona yapamam.O nerde mutlu olmak istiyorsa orda kalsın.
Melda:Ama onun yeri harunun yanı değil.Onların ayrılması lazım.
Tolga:Amaa…
Melda:Aması falan yok bana yardım etmen lazım.Onların ayrılması için beraber bir şeyler yapıcaz.Edayı seviyorsan onun senle olması için bir şeyler yapmalısın.
Tolga:Ben gidiyorum.
Melda:Kararını verirsen beni ara.(tolga gider.) Elbet ikna olacaksın tolga.

Tolga:Evet edayı o adama bırakamam.Birşeyler yapmam lazım…

Cemil beyde üzgün ve birazda kızgın bir şekilde eve döner.

Türkan Hanım:Hoş geldin cemil.
Cemil Bey:Kızımıza iyi bakamıyor o adam Türkan
Türkan Hanım:Kim??
Cemil Bey:Kim olacak tolga edaya bakamıyor.Evlerine gittim onları görmeye edayla tartışmışlarmış edada sevalin evine gitmiş.
Türkan Hanım:Keşke haber verseydin beraber giderdik.Hem karı koca arasında olur öyle şeyler
Cemil Bey:ben kızımı birileri onu üzsün diye mi büyüttüm besledim.Eda en kısa zamanda eve dönecek…O adamdan da boşanacak.
Türkan Hanım:amaa
Cemil Bey:Kızımın üzülmesine dayanamam.O benim biricik kızım
Türkan Hanım:Tamam Cemil sen nasıl olmasını istiyorsan öyle olsun.
Cemil bey:En kısa zamanda edayı arayın gelsin.

O sırada Melda gelir.

Cemil Bey:Gelmen iyi oldu kızım.
Melda:Noldu baba bir sorun mu var.
Cemil Bey:Edayı arar mısın eve gelsin.
Melda:Neden ama
Cemil Bey:O adamla evli kalmasını istemiyorum artık.Evine geri dönecek.Arayında gelsin biran önce.
Melda:Ama baba..
Türkan hanım:Kızım bir dk benimle mutfağa gelir misin
Melda:Tamam anne.
Türkan Hanım:kızım babanın öğrenmemesi lazım.Lütfen ters bir şey yapma.
Melda:Anne o bu eve gelemezzz
Türkan Hanım:Sadece bir süreliğine kızım baban için.
Melda:Olmaz anne olmaz
Türkan Hanım:baban olanları duysa kalbine iner kızım söyleyemeyiz ona
Melda:O bu evde kaldığı sürece ben bu eve gelmem.
Türkan Hanım:Sadece birkaç gün kızım.Babanı ikna edene kadar.
Melda:Tamam o zaman ama diyorum o evden gidene kadar ben gelmem buraya.
(cemil beyin yanına giderler.)

Melda:tamam baba ben konuşucam edayla tamam mı
Cemil Bey:Tamam kızım.Şimdi arasana
Melda:Peki..(arar.)

Eda:(haruna dönüp.)Ablam arıyor
Harun:Açma
Eda:Olmaz (açar) Efendim
Melda:Edacım babam seni merak etmiş.Eve gelmeni istiyor.
Eda:Anlamadım.
Melda:babama veriyorum.
Cemil bey:Kızım o adamdan ayrılıp eve döneceksin itiraz kabul etmiyorum.
Eda:(şaşkın şekilde)Kimden baba
Cemil Bey:Tolgadan tartıştığınızı ve senin şuan sevalde kaldığını biliyorum artık evine gel kızım.
Eda:haa yok baba biz arada tartışıyoruz büyütülecek bir şey değil.
Cemil Bey:Olmaz kızım eve dönüyorsun.ablana veriyorum telefonu gelip seni alsın.
Melda odaya gider.
Melda:Bunu sadece babam için yaptım.Senden nefret ettiğimi unutma.
Eda:Ablaaa
(telefonu kapatır)

Eda:Harun (ağlar)
Harun:ne oldu eda.Ne dedi ablan sana
Eda:Babam eve gelmemi istiyor.
Harun:Söylemiş mi babana aramızdakileri
Eda:hayır babam tolgayla tartıştığımı ve sevalde kaldığımı biliyor.bu yüzden eve dönmemi istiyor.
Harun:Nasıl gidiceksin
Eda:Bilmiyorum napıcam ben şimdi.ablamın yüzüne nasıl bakarım..
Harun:hiç değilse git bir görün babana şüphelenmesin
Eda:Offf..

(eda küçük bir bavul hazırlar.)

Harun:hazır mısın canım.
Eda:Evet.
Harun:Hadi seni bırakayım
Eda:olmaz bizi birlikte görmesinler.
Harun:Eve uzak bir yerde bırakırım seni.
Eda:Tamam o zaman (yola çıkarlar ve eve gelirler.)
Eda:Tamam ben burada ineyim.
Harun:tamam canım dikkat et kendine.Birşey olursa beni ara.
Eda:Tamam (eve gelir.kapıyı annesi açar.)

Türkan Hanım:gel içeri
Cemil bey:(sarılır)Hoş geldin kızım.Bir daha o adam seni üzemeyecek.
Eda:baba biz iyi anlaşıyoruz sadece bir sorun oldu aramızda o kadar.Ablam nerde.
Cemil Bey:Odasında kızım sende git yerleş sonrada hep beraber yemek yeriz.
Eda:Tamam baba..

(eda odasına geçer.Haruna haber vermek için arar.)

Eda:Alo canım
Harun:ne oldu eda bir sorun yok değil mi
Eda:Yok eve geldim şuanlık bir sorun yok (o sırada Melda kapıdan içeriye girer.)
Eda:Ablaa
Melda:Hayırdır harunla mı konuşuyorsun.Bil ki sadece babam istediği için bu evdesin.En kısa zamanda da gideceksin.
Mystical

Mystical

MesajKonu: Geri: 16.Bölümden Devam...   16.Bölümden Devam... EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 10:16 am

21.Kısım

Eda:Neyse saol Seval yaptıkların için görüşürüz
Harun:Ne sevali eda dur.
Eda telefonu kapatır.
Eda:Abla lütfen seni üzmek istemezdim.Hiç bir şeyin böyle olmasını istemezdim.
Melda:hayatımı mahfettin.Mutlusundur umarım (der ve kapıyı çarpıp gider.edada yatağına uzanıp ağlamaya başlar.o sırada cemil bey içeri girer.)

Cemil Bey:Ne oldu kızım neden ağlıyorsun.
Eda: (babasına sarılır)seni çok seviyorum baba
Cemil Bey:Bende kızım.

Tolgada kararını söylemek için meldayı arar.
Tolga:Alo Melda abla.
Melda:Evet tolga
Tolga:Edayı o adam bırakmıyıcam.Senin dediğin gibi olsun.Planın ne?
Melda:Eda şuan bizim evde.
Tolga:Nasıl yani.
Melda:Babam senle mutlu değil diye eve gelsin dedi.Sende edayı gelip alabilirsin buradan
Tolga:Tamam Melda abla
Melda:Ama hemen değil.
Tolga:Tamam..(telefonu kapatır.)

Tolga:Sen benimsin eda seni bırakmıyıcam o adama.

Harun: (kendi kendine.) umarım bir sorun çıkmaz.

Nisada abisini üzdüğü için babasıyla konuşmaya yanına gider.

Nisa:Baba biraz konuşabilir miyiz.
Feyyaz bey:Tabi kızım ne konuda
Nisa:Abim hakkında
Feyyaz Bey:Bu konu kapandı Nisa
Nisa:Hayır baba.Abimi suçlayamazsın hiçbirşey için.Sevmediği biriyle evlenmesiyle mutlu mu olacaktı.
Feyyaz Bey:Ya bizi ailemizi meldayı annenide mi hiç düşünmedi.
Nisa:Onlar çok mutlular baba.Yakındada teyze olucam.Sende dede olma fikrini kabullensen iyi olur.Böyle yaparak annem de üzülecek.
Feyyaz Bey:Bu konuyu konuşmuyorum artık.Ben söyleyeceklerimi söyledim.
Nisa:Sen aşktan ne anlarsın zaten….
Feyyaz Bey şaşkın ve düşünceli şekilde nisaya bakar ve aklına kendi yaşadıkları gelir.Nisada sinirli bir şekilde evden çıkar abisini arar.

Nisa:Alo abi nasılsın
Harun:İyiyim canım sen nasılsın.Bir sorun yok değil mi evde.
Nisa:Var aslında babamla tartıştım bugün.
Harun:Neden
Nisa:Sana karşı çok ön yargılı.Sanki kendi hiç aşık olmamış gibi davranıyor.
Harun:Sen beni merak etme canım.
Nisa:eda nasıl iyi mi
Harun:Eda babasının evinde 1-2 gün orada kalacak.
Nisa:Anladım neyse sonra konuşuruz abi kendine dikkat et.
Harun:Tamam canım sende.

Meldada edanın evdeki varlığına dayanamaz.

Melda:Anne ben gidiyorum.
Türkan Hanım:Nereye kızım
Melda:ben onunla aynı evde duramam demiştim.
Türkan Hanım:Yapma kızım baban anlayacak.
Melda:Olmaz anne ister anlasın ister anlamasın.Yapamam.
Türkan Hanım:Bari akşamları gel.
Melda:Tamam anne.tamam…Şimdi gidiyorum biraz dolaşıcam.
Türkan Hanım:Tamam kızım yarım saat sonra yemek hazır olacak sende gel olur mu
Melda:Tamam

Yemek hazırlanır herkes sofraya oturur.

Cemil Bey:Melda nerde Türkan
Türkan Hanım:Hava almaya çıkmıştı birazdan gelir.

(o sırada kapı çalar.Eda kapıyı açar.)

Eda:Hoş geldin Melda abla.
Melda:(edayı dikkate almaz)Oo yemekler çok güzel görünüyor.

(o sırada yine kapı çalar.eda açar.)
Eda:Tolga!!!
Cemil bey sandalyesinden kalkıp tolganın yanına gider.
Cemil Bey:Sen ne yüzle buraya geliyorsun.
Tolga:Ben karımı almaya geldim.
Eda:Tolgaaaa
Cemil Bey:Boşanacaksınız.Kızım artık kendi evinde kalacak.
Tolga:Ama bu imkansız
Cemil Bey:Neyi imkansız.
Tolga:(edanın elinden tutup) Ben karımı seviyorum ve eda hamile….

Cemil Bey şaşkın şekilde hem edanın hemde tolganın yüzüne bakar.Meldada sinsi bir şekilde edanın yüzüne bakar.Acaba eda bu olanlar karşısında ne yapacak?
Mystical

Mystical

MesajKonu: Geri: 16.Bölümden Devam...   16.Bölümden Devam... EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 10:17 am

22.Kısım

Cemil Bey:Kızım..
Eda:Baba...
Cemil Bey:Neden daha önce söylemedin bana hamile olduğunu.Şimdi anladım neden ısrarla buraya gelmek istemediğini.
Tolga:Artık biliyorsunuz cemil amca.İzninizle biz edayla gidelim.
Cemil Bey:(Mahcup ve öfkeli şekilde) Peki..
Tolga:hadi eda hazırlan gidelim canım..
Eda mecbur kalır ve gidip eşyalarını toparlayıp tolganın yanına gelir.
Eda:ben hazırım.
Tolga:Hadi canım gidelim o zaman.
Cemil Bey edaya sarılır.
Cemil Bey:Ne zaman istersen kapımız sana hep açık kızım bunu sakın unutma.
Eda:(ağlayarak)Seni seviyorum babacım.
O sırada melda edaya kötü kötü bakmaktadır.Cemil bey meldaya dönüp.
Cemil Bey:kızım sen vedalaşmayacak mısın kardeşinle.
Melda:Dalmışım babacım.(istemeyerekte olsa edaya sarılır.)
Tolga:Hadi eda gidelim artık.
Eda:Peki...
(evden çıkarlar.Eda tolgaya bu yaptıklarının nedenini sorar.)
Eda:Sen ne yaptığını sanıyorsun tolga.Neden babama hamile olduğumu söyledin?
Tolga:Seni o adama bırakamam eda.Artık hep benimle olacaksın.Artık ailende benden hamile olduğunu biliyor.İstesen de ayrılamayız..
Eda:Bu olamaz.Seni sevmediğimi görmüyor musun? Biraz çevrene bak ve çevrende olup biteni görmeye çalış.Seni sevenleri göreceksin.
Tolga:Ne demek şimdi bu eda.
Eda:ben gidiyorum..Sende beni düşünmeyi bıraksan iyi edersin bizim bir araya gelmemiz imkansız.
Tolga:(edanın kolundan tutar.)Hiç bir yere gitmiyorsun.Benimle geliceksin
Eda:Gelmiyorum
Tolga:İstersen şimdi gidip anlatalım herşeyi babana
Eda:Hayır dur..Tamam geliyorum.
Tolga:Artık ben ne dersem o olacak
Eda:(içinden)ben napıcam şimdi nasıl açıklarım bunu haruna off
O sırada melda tolgayı arar.
Tolga:Efendim melda abla.
Melda:Çok iyiydin süper.Helede edanın hamile olduğunu söylemen çok iyiydi tolgacım.
Tolga:ben sadece gerçekleri söyledim.
Melda:Eda şimdi gerçekten mi hamile.
Tolga:Evet.
Melda:Kimden?
Tolga:Iıı şey..Ya benim kapatmam lazım melda abla sonra konuşsak
Melda:Tamam sonra görüşürüz.
Eda:Kimdi o
Tolga:Ablan
Eda:Ne için aramış
Tolga:Yok birşey aramızda...
Eda:Demek aranızda.Peki öyle olsun
(eve varırlar.)
Tolga:evet eda tekrar hoşgeldin evimize
Eda ses çıkarmaz ve odasına gider.edayı merak eden Harun da edayı arar.
Eda:Efendim Harun
Harun:Bir sorun yok değil mi her şey yolunda mı
Eda:(harunu üzmemek için)hayır bir sorun yok herşey yolunda yani olacak
Harun:Nasıl olacak nedemekti bu??
O sırada odaya tolga girer.
tolga:Ne hazırlayayım sana eda?
Eda:Şeyy
Tolga:Sen kiminle konuşuyorsun öyle
Harun:Eda ne işi var tolganın orada.
Tolga edanın elinden telefonu alır.
Tolga:Alo
Harun:Ne işin var senin edanın yanında
Tolga:Eda artık benimle kalacak.beni seçti.
Harun:ne demek bu.Ne diyorsun sen edayı ver telefona
Tolga:Duydun işte (telefonu yüzüne kapatır.)
Harun:Alo..aloo…allah kahretsin (telefonu fırlatır)

Harun:Ne demek istedi şimdi bu.Bunlar doğru olamaz değil mi.Eda beni bırakamaz.Evlenmemize bu kadar az kalmışken eda beni bırakmaz.Ama neden neden onun yanında lanet olsun
Eda:Ne yaptın sen tolga.Bunu nasıl yaparsın.
Tolga:Sadece sana yardımcı oldum o kadar.
Eda:ben burada artık duramam senden nefret ediyorum.seni çok yanlış tanımışım.
Tolga:Tabi gidebilirsin ama bu durumda bende gidip cemil amcaya herşeyi anlatırım
Eda:Beni tehdit edemezsin sen tolga
Tolga:Tehdit değil uyarı eda
Eda:Sadece babamı düşündüğüm için kalıyorum.

(akşam olur eda ve tolga ayrı odalarda uyurlar.harunda tüm gece edayı düşünür.sabah olur.cemil bey kızını merak edip tolganın evine gider.)

Tolga:hoş geldin cemil amca
Cemil Bey:hoş bulduk oğlum eda içeride mi
Tolga:Evet.Buyrun
Cemil Bey:Teşekkürler
Tolga:Edaaaa baban geldi.
Eda:Aaa hoş geldin babacım
Cemil Bey:Ben senin durumunu merak etmiştim.iyisin değil mi kızım
Eda:Evet babacım iyiyim

(harunda edayı aklından çıkaramaz.herşeyi göze alıp onu görmek için tolganın evine gider.)

Eda kapıyı açar.

Eda:Harun
Harun:Eda senden bir açıklama bekliyorum.
Tolga:Kimmiş eda
Harun:Çekil eda (içeriye girer)
Cemil bey:Harun????????
Tolga:Senin ne işin var burada yine.
Mystical

Mystical

MesajKonu: Geri: 16.Bölümden Devam...   16.Bölümden Devam... EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 10:18 am

23.kısım

Cemil Bey:Senin ne işin var burada ne yüzle karşımıza çıkabiliyorsun hele daha
Harun:ben edayla konuşmaya geldim
Tolga:Sen kim oluyorsun da edayla konuşmaya geliyorsun.
Harun:Kes tolga seninle konuşacak bir şeyim yok.
Eda:Lütfen tartışmayın artık.
Cemil Bey:Ablana ihanet eden o adamla ne ilgin var senin eda?
Eda:Baba ben..Yani Harun ablamla barışmak istiyormuş da aramızı yapar mısın demişti bana.Onun için geldi sanırım değil mi Harun
Harun:hayır o yüzden gelmedim
Eda:Harunnn bir dakika konuşabilir miyiz.
Harun:Memnuniyetle (odaya geçerler.)
Eda:Napıyorsun sen baban anlayacak her şeyi
Harun:Umrumda bile değil.Senin ne işin var burada önce onu açıkla bana.
Eda:Tolga beni zorla getirdi buraya.
Harun:Hiç bir şey yapamaz sana hadi kalk gidiyoruz.
Eda:Olmazzzz
Harun:Neden ama
Eda:her şeyi babama açıklamakla tehdit ediyor beni.
Harun:Korkma bir şey olmaz.
Eda:Babam öğrenmemeli Harun anlıyor musun başka bir şey bulup çıkmam lazım bu evden.
Harun:Tamam.Dur bakalım ne yapabiliriz.(düşünür.) Gel benimle.
Eda:ne yapacaksın
Harun:Gel ve gerisini bana bırak.(odadan çıkıp yanlarına giderler.)

Tolga:Sen kim olduğunu sanıyorsun elini kolunu sallayarak evime geliyorsun.ne kadar yüzsüzsün sen ya.
Harun:Benimle geliyorsun eda
Tolga:hayır hiçbir yere gelmiyor.
Cemil Bey:Ne oluyor.nereye götürüyorsun kızımı
Harun:Yürü eda gidiyoruz dedim.
Eda:Harun dur.
Cemil Bey harunun yakasından tutar.
Cemil Bey:Ne yaptığını sanıyorsun sen kızıma bırak dedim.
Harun:En kısa zamanda her şeyi açıklıyıcaz.Ama şimdi değil.Hadi eda.
Edanın odadan eşyalarını alıp edayı götürür.

Tolga:Edayı sana bırakmıyıcam kardeş bozuntusu.
Cemil Bey:Ne oluyor burada açıklama yap çabuk bana
Tolga:Yok bir şey cemil amca.yok bir şey…
Cemil Bey:Ben gidiyorum.Kızımı bulucam.
Cemil Bey dışarı çıkar.Çevreye bakınır ama kimseyi göremez.

Cemil bey:Neler çeviriyorsunuz siz.(diyerek ve düşünceli bir şekilde eve doğru yürür.)

Harun ile edada arabada konuşurlar.

Eda:Daha iyi bir fikir bulamadın mı Harun.babam her şeyi anladı bence
Harun:herkes biliyor zaten elbet birgün babanda öğrenecekti.
Eda:Ama bu şekilde olmamalıydı.
Harun:Neyse oldu artık.
(o sırada harunun telefonu çalar.)
Memur:merhaba Harun bey ben nikah dairesinden selim
Harun:Buyurun selim bey
Memur:2 hafta öncesine nikah günü ayırt ettirmiştiniz.Daha erken gün açılırsada sizi aramamı söylemiştiniz
Harun:Evet var mı bir şeyler.
Memur:Evet 2 gün sonraya boş bir yer var.İsterseniz sizin adınızı yazalım
Harun:Çok sevinirim.Teşekkür ederim.(telefonu kapatır)
Eda:kimdi o
Harun:2 gün sonra evleniyoruz.
Eda:2 hafta sonra değil miydi?
Harun:Erkene aldırttım =) yarın gidip sana güzel bir gelinlik alalım.
Eda:Çok heycanlandım ya
Harun:2 gün sonra resmi karım oluyorsun artık kimse bize karışamayacak
Eda:Evet öyle olacak ama yinede içime sinmeyen durumlar var.
Harun:yeter eda..Bu konuları konuşmayalım artık.Neyse eve gidelim artık

Cemil Bey eve gelir.Türkan hanım kapıyı açar.
Türkan Hanım:Hoş geldin cemil
Cemil bey ses vermeden geçip oturur.Türkan hanımda yanına gelir oturur.
Türkan Hanım:Neyin var senin
Cemil bey:Yok bir şey yorgunum biraz.Çıkıp yatıcam.
Türkan hanım:Tamam

Meldada odasında gülayla konuşmaktadır.

Gülay:Nasılsın Melda
Melda:iyi olmaya çalışıyorum
Gülay:Yurt dışındaki iş ne oldu
Melda:burada kalıp savaşmaya devam edicem
Gülay:Sana da bu yakışır.Her zaman yanındayım bunu unutma.
Melda:Saol Gülay yardımların için.Benim tattığım acıların hepsini edada tadacak.
Gülay:Bir yerlede buluşup konuşmaya nedersin
Melda:Şuan çıkamam evdekiler şüphelenmesin.yarın görüşelim mi
Gülay:Tamam canım yarın seni alırım evden
Melda:Tamam o zaman yarın görüşürüz.

Harunla eda günün yorgunluğunu birbirlerine sarılıp uyuyarak atarlar.sabah olur bu sefer ilk eda kalkmıştır.Güzel bir sofra hazırlayıp harunu uyandırmaya gider.

Eda:(harunu öper)hadi aşkım kalk sabah oldu.
Harun:Günaydın canım
Eda:Günaydın hadi gel güzelce kahvaltımızı edelim.
Harun:tamam bir tanem yüzümü yıkayıp geliyorum.

Eda aşağı iner harunda 5 dk sonra aşağı gelir.

Harun:Ooo bu ne kadar güzel bir sofra.Süpersin canım
Eda:Afiyet olsun canım.
Harun:Kahvaltımızı edip gelinlik almaya çıkalım.Nede olsa yarın evleniyoruz.
Eda:Tamam =))

(kahvaltılarını edip mağazaya giderler.)

Satıcı:hoş geldiniz..
Harun:Merhabalar.Yarın evleniyoruz.Bu yüzden eşime elinizdeki en güzel gelinlikleri göstermenizi istiyorum.
Satıcı:Allah mesut etsin.Buyrun şöyle hanımefendi gelinliklerimizi göstereyim.

Sevalde işe giderken o mağazanın önünden geçer.Harunu içeride otururken görür ve merak edip içeri girer.

Satıcı:hoş geldiniz hanımefendi.
Seval:hoş bulduk.Ben gelinlik modellerinize bakmak istiyorum.Katalog var mı?
Satıcı:Tabi buyurun
Seval oturur ve katalogu inceleme bahanesiyle harunu gözetler.harunda edayı beklemektedir.Eda ilk gelinliğini giyer ve harunun yanında gider.

Harun:Çok güzel görünüyorsun eda.harika olmuş
Satıcı:Şuradaki aynadan bakabilirsiniz.

Eda aynaya doğru yönelir.Gelinliğe bakarken arkada sevali görür.Arkasını döner.

Eda:Seval ne işin var senin burada????
Mystical

Mystical

MesajKonu: Geri: 16.Bölümden Devam...   16.Bölümden Devam... EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 10:19 am

24.kısım

Eda:Seval ne arıyorsun burada.
Seval:Çok yakışmış gelinliğin (eteğinden tutar.) gerçektende çok hoş gelinlikmiş.
Eda:Teşekkür ederim.Ama soruma cevap alamadım.
Seval:buradan geçerken sizi gördüm ve gelmek istedim yanınıza o kadar.Senin aşkının peşinden gitmen çok hoş.
Eda:Bu lafları senden duymak güzel.
Seval:Bana zarar vermeye çalışmadığın sürece benim hep dostumsun.
Eda:Tolga olayı için senden çok özür dilerim.Gerçekten bilmiyordum tolgayı sevdiğini.
Seval:Önemi yok artık.Ama sen tolgayla evli değimliydin
Eda:Hayır sadece annesi mutlu olsun diye öyle yaptık.
Seval:Anladım.Peki Harunla nikahınız ne zaman.
Eda:Yarın.
Seval:ya çok sevindim.(sarılır ve tebrik eder.haruna doğru gider.) tebrik ederim.
Harun:Teşekkürler
Seval:neyse edacım yanında olmak isterdim ama iş yerini açmam lazım.Sonra görüşürüz.
Eda:Tamam Sevalcim teşekkür ederim her şey için.

Seval dışarı çıkar kendi kendine.
Seval:Yarın görüşücez elbet nikahta bakalım bunu tolga duyunca sana olan ilgisi devam edecek mi.

Edada sevalin ona yaklaşımına çok sevinir.Harunun yanına gidip.

Eda:Her şey düzeliyor sanırım sonunda.Sevalle eskisi gibi dostuz.Bizi destekleyen biri var artık.Çok mutluyum.
Harun:Ben yinede fazla güvenmesek iyi olacak diye düşünüyorum sevale
Eda:Neyse boşver bu gelinlik yakıştı mı
Harun:Evet canım çok güzel görünüyorsun.
Eda:Yok ya ben sevmedim başka deniyicem
Harun:Tamam birtanem ben seni burada bekliyorum.

Eda 2.gelinliği giyip gelir.Harunun karşısına geçer.

Harun:Buda çok yakışmış canım
Eda:Sende her şeye güzel diyorsun nasıl karar vericem.
Harun:Sana her şey yakışıyor canım napayım
Eda:Ben bunuda beğenmedim.

3.gelinliği giyip gelir.Harunun karşısına geçip kendi etrafında döner.

Eda:İşte bu çok güzel.
Harun ayağı kalkıp edanın elinden tutar.
Harun:Çok yakıştı canım.Çok güzel görünüyorsun.
Eda:Bunu alalım.Çok beğendim bunu
Harun:Tamam canım.Hanımefendi biz bu gelinliği alıyoruz.
Satıcı:Tamam

Eda gidip gelinliği çıkarır.Gelinliği satın alırlar.

Harun:Şimdi sıra damatlıkta.
Damatlığı almak için mağazaya girerler.Harun Gidip birkaç takıma bakar.Gözüne güzel görünenlerden birini alıp giyer.

Harun:Yakıştı mı
Eda:Çok yakışıklı görünüyorsun.Bunu alalım.Çok güzel oldu =)
Harun:Sen beğendiysen sorun yok tamam bunu alalım.

Eda ile Harun işini bitirip mağazadan çıkarlar.El ele biraz yürürler.

Harun:hemen yarın olsun istiyorum.
Eda:Beraber olduğumuza hele daha inanamıyorum.Çok güzel bir rüyaymış gibi geliyor.Heran bitecek korkusu var içimde.
Harun:Sakın düşünme bunları biz hep beraber olucaz.Kimse bizi asla ayıramayacak.

Bir banka otururlar.Elinde çiçek satan bir kadın oradan geçer.

Çiçekçi:Abe çiçeklerim var mis kokulu çiçeklerim var.(edayla harunun yanına gelir.)
Çiçekçi:Abe bu güzel ablama bir çiçek almak istemez misin.
Harun:Ver bakalım bir demet gül.
Çiçekçi:Buyur abim.
Harun:Saol.(çiçekçi gider.)
Harun:Seni hep sevdim ve hep seveceğim eda.Benimle olduğun için çok şanslıyım.(çiçekleri verir.)
Eda:Çok güzeller =)

Eda Harun sarılır ve baş başa bankta otururlar.

Metinde sevalin iş yerine gider.

Seval:aa hoş geldin metin (öper.)Hangi rüzgar attı seni buraya
Metin:uzun zamandır görüşemedik merak ettim geleyim dedim.ne var ne yok.
Seval:Hiç işte ne olsun hep aynı.Tolga nasıl?
Metin:Bilmiyorum en son görüştüğümüzde iyiydi.
Seval:Anladım.Bil bakalım bugün kimi gördüm.
Metin:kimi?
Seval:Edayı.Gelinliklere bakıyorlardı harunla beraber.
Metin:Yaaa
Seval:En büyük bombayı duymadın bile daha
Metin:??
Seval:Yarın evleniyorlar.
Metin:neeeeeee
Seval:Yaa.Dur bakalım tolga bunu duyunca napacak.
Metin:Hayır Seval bunu tolgaya söyleyemeyiz.
Seval:Hayır edanın gerçek yüzünü görecek…
Mystical

Mystical

MesajKonu: Geri: 16.Bölümden Devam...   16.Bölümden Devam... EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 10:20 am

25.Kısım

Metin:neden böyle davranıyorsun Seval
Seval:nasıl
Metin:neden edadan bu kadar nefret ediyorsun o senin arkadaşın
Seval:Arkadaşlık öyle olmaz o bana ihanet etti.
Metin:Ne ihaneti bu.
Seval:Tolgayla evlendi.
Metin:İyide bunu neresi ihanet Seval.
Seval:boşver metin benim çıkmam lazım şimdi.
Metin:Tamam tamam gidiyorum bende.Görüşürüz sonra.
Seval:Görüşürüz.

Metin dışarı çıkar.Seval hele daha içerdedir.
Metin:Galiba tolganın tahmini doğru.

Sevalde içeride kendi kendine konuşur.
Seval:Kimse bana ne yapacağımı söyleyemez.İstediğimi yaparım ve edada yaptıklarını ödeyecek.(der ve iş yerinin kapılarını kilitleyip çıkar.)

Eda ile Harunda evlerine dönerler.

Eda:Çok heycanlıyım..
Harun:Yarından sonra artık isteselerde karışamayacaklar bize.
Eda:Umarım her şey yolunda gider.
Harun:Merak etme hiçbir şey olmayacak.herşey yolunda gidecek.
Eda:Seni seviyorum(sarılır.)
Harun:Bende seni çok seviyorum.

Sevalde tolgayı arar.

Seval:Tolga konuşmamız lazım acil.
Tolga:Ne oldu Seval
Seval:Acil dedim.
Tolga:ne konuda
Seval:Eda hakkında
Tolga:Ben eda hakkında bir şey dinlemek istemiyorum senden.
Seval:Ama..
Tolga:Aması falan yok Seval.Görüşürüz sonra.
Seval:Peki tolga..

Tolgadan ümidini kesen Seval meldayı arar.

Seval:Melda abla.
Melda:Noldu Seval
Seval:Seninle eda hakkında konuşmak istiyorum.
Melda:Ne zaman nerede
Seval:Şimdi sizin evin oralardayım.Gelebilir misin.
Melda:Tamam bekle.(gider.)
Seval:Hoş geldin.
Melda:Ne söyleyeceksin eda hakkında
Seval:Eda yarın harunla evleniyor.
Melda:neee nerden biliyorsun sen
Seval:Sabah gelinliklere bakıyorlardı beraber.O zaman sordum.
Melda:Saol Seval söylediğin için.
Seval:Tolgaya da söylersen sevinirim beni dinlemedi de.
Melda:neyse ben eve gideyim evdekiler şüphelenmesin saol tekrar.

Seval evine doğru gider.Meldada eve giderken yolda tolgaya telefon açar.

Tolga:Efendim
Melda:Yarın buluşmamız lazım.
Tolga:neden
Melda:Konuşacaklarımız var.Yarın saat 8:00’da ……….. cafede
Tolga:Tamam

Akşam olmuştur.Eda ile Harun beraber hazırladıkları akşam yemeğini beraber yerler.Ve güzel bir film koyup DVD ye izlerler.Eda başını harunun dizine koyar.harunda edanın saçlarını okşar.

Eda:Çok güzel bir film.
Harun:(dalmıştır) Efendim ne dedin
Eda:Çok güzel diyorum film.
Harun:Evet çok güzel
Eda:Sen ne düşünüyorsun
Harun:Yok düşünmüyorum bir şey dalmışım öyle.
(aradan bir saat geçer.Eda uyuya kalmıştır.)
Harun:Umarım her şey güzel olur.
Edayı kucağına alıp yatağa yatırır.

Sabah olur.Melda hemen uyanıp üstünü giyer ve tolgayla buluşacakları yere gider.Ardından da tolga gelir.

Tolga:Ne oldu Melda abla.
Melda.Bugün özel bir gün birileri için
Tolga:Anlamadım
Melda:Eda ile Harun bugün evleniyorlarmış.
Tolga:Hayır bu olamaz.
Melda:Olacak ama.Engel olmalıyız mutlaka.
Tolga:Nasıl.
Melda:Buluruz onu.ama önce saat kaçta onu öğrenmemiz lazım.Sen bugün nikah dairesinin orda onları bekle.Sonrada bana haber ver.
Tolga:Tamam.(nikah dairesine gider.)

Harunla edada erkenden kalkıp hazırlanırlar.Eda gelinliğini harunda damatlığını giyer.

Harun:Çok güzel görünüyorsun.
Eda:Sende çok yakışıklı görünüyorsun.
Harun:Hazırsan çıkalım mı
Eda:Tamam canım

(yola çıkarlar.)
Eda ile Harun varırlar.Kendilerine sıra gelene kadar bir yere oturup beklerler.Bu sırada tolga onları görür.

Tolga:Demek geldiniz.Hemen Melda ablayı arayayım.(arar.)Melda abla geldiler.
Melda:Tamam bende geliyorum hemen..
Tolga:Tamam.

Harun:Evet sıra bizde.Sadece dklar kaldı karım olmana.hadi içeri girelim.
Eda:Tamam(el ele içeri girerler.Yerlerine otururlar.Bu sırada harunun telefonu çalar.)

Harun:Efendim
Tehditçi:Hayırlı olsun Harun arslanlı.
Harun:Yine mi sen
Tehditçi:Sende tadacaksın benim tatdıklarımı sevdiğin kadına ve kendi hayatına veda et.
Harun:ne demek bu.
Tehditçi:Bulunduğunuz yerdeki bir koltuğun altında bomba var.Ve saniyeler sonra patlayacak.
Harun:ne diyorsun sen.
Tehditçi:Güle güle Harun arslanlı (telefon kapanır.)

Harun:Eda çıkmalıyız buradan.

O sırada Melda ile tolgada içeriye girmek için hazırlanıyorlardır.Birden Binadan patlama sesi gelir.

Melda:Harun!
Tolga:Edaaa!

16.Bölümden Devam...
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki